spravy.sk spravy.sk

Albon žasne nad rozdielmi medzi Red Bullom a Toro Rosso: Ako začínať od začiatku
zdroj: TASR

Albon žasne nad rozdielmi medzi Red Bullom a Toro Rosso: Ako začínať od začiatku

Alexander Albon zažil dnes svoju premiéru v aute Red Bullu a bol to debut skutočne náročný. Napriek tomu však za tímovým kolegom Maxom Verstappenom nijak výrazne nezaostal. V prvom tréningu bol rozostup menší, než jedna desatina, v druhom už viac ako tri desatiny.

Auto Red Bullu si vraj vyžaduje úplne odlišný jazdný štýl, než Toro Rosso. Aspoň také sú priame dojmy Alexandra Albona, ktorý dnes v novom pôsobisku absolvoval dva tréningy. Po vystúpení z auta sa britsko-thajský pilot vyjadril, že jeho pocity boli podobné tým, ako keď do auta F1 zasadol prvýkrát v živote.

„Váš jazdecký štýl je iný, než v Toro Rosso,“ povedal Albon. „Strávite šesť mesiacov jazdením určitým spôsobom, potom zasadnete do monopostu Red Bullu a pripomenie vám to rozdiely medzi autami. Musíte reštartovať svoj mozog a ísť na to od začiatku.“

„V prvom tréningu som sa cítil o čosi pohodlnejšie, než v tom druhom. Snažil som sa autu porozumieť, ale je úplne odlišné, než Toro Rosso. V niektorých aspektoch je to o dosť ťažšie, v iných zasa lepšie,“ vysvetlil Albon.

S tímom si však podľa vlastných slov sadol veľmi dobre, zlepšiť sa preto potrebuje len v práci s autom. „S týmito chlapcami sa cítim ako doma, boli ku mne veľmi milí.“

„V stredu sme trochu pracovali na simulátore a vedeli sme, že to bude trvať istý čas. Sú to naozaj malé krôčiky,“ povedal.

Cestou do Belgicka rodák z Londýna dobre vedel, že pri jeho premiére s Red Bullom bude štartovať z konca poľa. Honda totiž nasadí novú špecifikáciu pohonnej jednotky. Jeho piatkový program tomu bol prispôsobený. Kvalifikačné kolá si vraj veľmi neskúšal, s tímom sa sústredili na čo najlepšie nastavenie auta pre nedeľné preteky.

„Nezameriavame sa na rýchlosť v jednom kole, ani na krátke jazdy. Snažíme sa nastaviť auto na nedeľné preteky. Takže je tu pokojnejšia atmosféra. Stále však chcem v nedeľu odviesť dobrú prácu,“ povedal Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac