spravy.sk spravy.sk

Russell: Naše auto je na rovinkách veľmi pomalé
zdroj: TASR

Russell: Naše auto je na rovinkách veľmi pomalé

Po veľmi dobrom výkone v Maďarsku nemáme v Belgicku očakávať žiadne zázraky. Podľa pilota Williamsu Georgea Russella spočíva paradox tohtoročnej FW42 v tom, že nie je dobrá ani na rovinkách, ani v zákrutách.

Na Hungaroringu sa mladému Britovi darilo veľmi dobre. V sobotu i v nedeľu dokázal zdolať niekoľko súperov, čo bolo pre Williams veľmi povzbudivé. Zrejme zabrali vylepšenia, ktoré tím priniesol do Nemecka. Tie pomohli liečiť najväčšiu slabinu auta, nedostatok prítlaku. Tu sme však v Spa, kde potrebujete najmä maximálku, a túto slabinu Williams ešte nevyriešil.

„Myslím, že sme urobili asi päťdesiat percent. Maďarsko bolo veľmi špecifické, trať nášmu autu sedela,“ povedal vo štvrtok novinárom George Russell. „Naše auto je však v súčasnosti veľmi pomalé na rovinkách.“

„Prekvapujúco, nemáme dostatok prítlaku, no napriek tomu nemáme ani rýchlosť na rovinkách. Mysleli by ste si, že ak nemáme prítlak, budeme mať rýchlosť na rovinkách, ale nie je tomu tak,“ vysvetlil rodák z King’s Lynn. „Takže druhá polovica nášho problému je rýchlosť na rovinkách a rýchlosť v tiahlych zákrutách.“

„Preto to pre nás asi nebude veľmi dobrý víkend, ako tu v Belgicku, tak o týždeň v Monze. Vieme, že charakteristika okruhu nášmu autu nesedí, ale počkajme a uvidíme,“ povedal Russell.

Zdá sa, že tento štíhly Angličan mal úplnú pravdu. V piatok na vyše sedemkilometrovom okruhu v Spa sa Williams veľmi trápil. V prvom tréningu stratil Nicholas Latifi na osemnásteho Pierre Gaslyho vyše osem desatín. V druhom bola priepasť ešte väčšia, devätnásty Russell stratil na osemnásteho Kevina Magnussena asi jeden a pol sekundy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac