spravy.sk spravy.sk

Tréningové „double“ Ferrari aj do tretice, Hamilton havaroval
zdroj: Pirelli Motorsport

Tréningové „double“ Ferrari aj do tretice, Hamilton havaroval

Posledná generálka pred Veľkou cenou Belgicka skončila aj do tretice rovnakým výsledkom. Ferrari bolo opäť o hlavu pred všetkými. Pre hlavného súpera Scuderie, tím Mercedes, je však horšie, že Lewis Hamilton v zákrute číslo dvanásť havaroval a dosť výrazne poškodil svoj monopost.

Tréning sa rozbiehal pomaly trvalo prakticky štvrťhodiny, kým sme sa dočkali prvých časov. No hneď prvé rýchle časy patrili pilotom Ferrari a červené monoposty si vedenie udržali až do konca. Lepší výkon podal v sobotu dopoludnia Charles Leclerc, aj keď jeho najrýchlejší čas nie je lepší, než dosiahol vo včerajšom tréningu.

Jeho tímový kolega Sebastian Vettel sa mu v závere síce pokúšal sekundovať, no jeho pokusy neboli vôbec vydarené. V jednom z nich Vettel prebrzdil, v ďalšom sa zas dopustil niekoľkých drobných chýb v druhom a treťom sektore.

Udalosťou soboty je však nehoda Lewisa Hamiltona, ktorý nezvládol svoj Mercedes v nájazde do dvanástej zákruty a bariéry boli až príliš blízko. Úradujúci šampión je v poriadku, no auto bolo po náraze na ľavý bok pomerne výrazne poškodené. Stevardi monopost odviezli až priamo do boxov, kde na ňom mechanici okamžite začali pracovať. K dispozícii však majú len niečo vyše dve hodiny do začiatku kvalifikácie.

Treba ešte vyzdvihnúť veľmi dobrý výkon Daniela Ricciarda. Ten sa v závere vďaka skvelému kolu dostal na pekné štvrté miesto a potvrdil tak zlepšujúcu sa formu Renaultu z piatka.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Belgicko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac