spravy.sk spravy.sk

Leclerc rozdrvil konkurenciu a zaslúžene získal belgickú pole position
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc rozdrvil konkurenciu a zaslúžene získal belgickú pole position

Kvalifikácia na Veľkú cenu Belgicka priniesla dominantné predstavenie Charlesa Leclerca, ktorý naplno predviedol rýchlosť Ferrari a v nedeľu vďaka tomu vyštartuje z prvého miesta.

Jeho kolega Sebastian Vettel sa príliš nepredviedol, v poslednom ostrom kole spravil niekoľko chybičiek a napokon stratil viac ako sedem desatín sekundy. Síce sa sťažoval na chaos či zmätok (použil slovo mess), čím narážal na premávku v rozjazdovom kole, avšak v podobnej situácii boli aj ostatní.

Ferrari bolo jednoznačne rýchlejšie ako Mercedes, no Vettel predstihol Hamiltona len o 15 tisícin sekundy. Štvrtý Bottas bol pozadu o ďalších 133 tisícin sekundy a doplní tak druhý rad, ktorý bude celý strieborný.

Piaty najrýchlejší čas dosiahol Max Verstappen z Red Bullu Racing, ktorého strata však bola viac ako sekundová. Šiestu a siedmu priečku obsadili zástupcovia Renaultu, ibaže tí prídu kvôli výmene motorových súčiastok o päť miest a zo šiestej pozície vďaka tomu vyštartuje Kimi Räikkönen.

Na finálny štartový rošt si budeme musieť chvíľu počkať, tresty čakajú viacerých pretekárov; práve kvôli ním sa v kvalifikácii príliš neusilovali Alex Albon či Lance Stroll.

Vážnejšie problémy mali Robert Kubica a Antonio Giovinazzi, ktorým zlyhali ich nové pohonné jednotky Mercedes, respektíve Ferrari. Na presnú príčinu ťažkostí si ešte budeme musieť počkať, ale Williams už potvrdil, že u Kubicu "odišiel" spaľovací motor.

Isté je však jedno: Veľká cena Belgicka sa začne v nedeľu o 15:10.

Výsledky:

výsledky kvalifikácie na VC Belgicka 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Belgicko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac