spravy.sk spravy.sk

Wolff: Ferrari v pretekoch nebude mať takú rýchlosť, chlad im však môže pomôcť
zdroj: TASR

Wolff: Ferrari v pretekoch nebude mať takú rýchlosť, chlad im však môže pomôcť

Pretekári Ferrari sa na štarte Veľkej ceny Belgicka postavia do prvého radu. Charles Leclerc deklasoval celú konkurenciu a Sebastian Vettel skončil aj napriek chybám druhý. Červení na rovinke súperov doslova prevalcovali.

"Vedeli sme, že to bude ťažké," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff pre Sky Sports. "Tretie a štvrté miesto sme očakávali ako optimálny výsledok. Mohli sme mať druhú priečku, ale ak má náš balík takýto enormný deficit... Výkon Ferrari je na týchto typoch okruhov doslova šialený."

Rakúšan okrem toho hovoril aj o situácii z Q3, počas ktorej Lewis Hamilton takmer vrazil do Valtteriho Bottasa. Obaja sa snažili vyhnúť Kimimu Räikkönenovi, ktorý bol v ostrom kole a nechýbalo veľa: "Vyzerali sme takmer ako idioti. A toto sa dnes stalo dvakrát."

"Zajtra však je o čo hrať. V pretekoch máme silné auto a vieme, že Ferrari sa v nich trochu trápi. Chlad im však môže poskytnúť určitú výhodu. V pretekoch už na rovinkách nemajú takú rýchlosť, ako v kvalifikácii, takže to bude niečo celkom iné. Tak či tak som však sklamaný," dodal Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Belgicko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac