spravy.sk spravy.sk

Williamsová potvrdila, že Kubica a Latifi patria medzi „hŕstku kandidátov“
zdroj: Williams

Williamsová potvrdila, že Kubica a Latifi patria medzi „hŕstku kandidátov“

Tím Williams má pre budúcu sezónu obsadené jedno miesto. S Georgeom Russellom panuje po dobrých výkonoch spokojnosť. Otázne teda je miesto druhého pilota. Dá sa predpokladať, že zásadným faktorom pri rozhodovaní bude aj objem peňazí, ktoré dotyčný jazdec prinesie do tímu.

Dlhodobo sú v hre o druhú sedačku dve mená, súčasný pilot tímu Robert Kubica a testovací jazdec Nicholas Latifi. Obaja dokážu prostredníctvom svojich sponzorov priniesť Williamsu poriadny balík peňazí. Claire Williamsová v Belgicku médiám potvrdila, že obaja menovaní patria medzi najužšiu skupinu kandidátov.

„Uvažujeme o tomto mieste pre sezónu 2020 a máme hŕstku kandidátov,“ povedala Williamsová. „Robert tento rok odviedol dobrú prácu, nebolo to preňho vôbec ľahké. Auto nebolo také, ako by si prial, alebo ako by si prial hocikto. Nie je dobrým základom na posudzovanie toho, aký dobrý môže byť.“

„Zvažujeme to, no v tomto momente sa s rozhodnutím neponáhľam. Musíme sa rozhodnúť správne,“ vysvetlila Williamsová.

Obaja piloti majú k dispozícii dostatok zdrojov. Latifi je synom kanadského milionára Michaela Latifiho. Kubica má naďalej silnú podporu poľskej petrochemickej spoločnosti PKN Orlen, ktorá údajne pomohla Williamsu sponzorským príspevkom vo výške asi dvadsať miliónov eur.

Latifi však ešte nemá nič isté, je preňho mimoriadne dôležité koncentrovať sa aj na svoje povinnosti vo Formule 2, pretože momentálne nemá dostatok bodov na zisk superlicencie. Aby ju získal, potrebuje v tejto sezóne skončiť aspoň piaty, čo by sa mohlo zdať ako formalita (jeho aktuálny náskok na šieste miesto je 59 bodov), no v F2 je každý víkend k dispozícii hromada bodov, takže Latifi musí v prvom rade zvládnuť svoje účinkovanie tam.

„Potrebujem skončiť minimálne piaty. No piate miesto neznamená, že sa dostanem do Formuly 1. Zisk licencie pre mňa automaticky neznamená sedačku,“ povedal Latifi. „Bojujem o titul a viem, že ten mi dá do rúk najväčšiu príležitosť.“

„Nicholas je skrátka taký. Je v tomto smere veľmi podobný Georgeovi. Napriek mladému veku je veľmi zrelý,“ povedala Williamsová. „Nechce len licenčné body, chce ukázať, že si miesto v F1 zaslúži.“

„Jeho prácou pre náš tím sme ohromení. Či už to bolo v rámci prvého tréningu, v továrni na simulátore alebo aj komunikáciou s inžiniermi,“ uzavrela Williamsová.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Claire Williamsová

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac