spravy.sk spravy.sk

Hamilton považuje „zápchu“ v kvalifikácii za nebezpečenstvo, Vettel viní pneumatiky
zdroj: TASR

Hamilton považuje „zápchu“ v kvalifikácii za nebezpečenstvo, Vettel viní pneumatiky

V závere kvalifikácie Veľkej ceny Belgicka došlo v inštalačnom kole k poriadnej zápche, ktorá mala veľký dopad aj na následné rýchle kolá niekoľkých pilotov. Do inkriminovaného vláčika sa dostali najmä favoriti.

V okolí pätnástej zákruty sa Nico Hülkenberg, piloti Mercedesu i piloti Ferrari nemali kam uhnúť súperom v rýchlom kole a vznikla nepríjemná situácia, kedy Lewis Hamilton musel až skoro zastaviť a takmer vrazil do svojho tímového kolegu Valtteriho Bottasa. Tomu sa to stalo niečo podobné o pár metrov ďalej pred zákrutou Bus Stop, kde takmer kolidoval s Nicom Hülkenbergom. Horšie však bolo, že vzniknutá situácia ovplyvnila prípravu rýchleho kola a teplota pneumatík klesla na príliš nízku úroveň.

„Dnes som mal pocit, že to bolo trochu nebezpečné, pretože sme museli okolo pätnástej zákruty vyjsť až na obrubník,“ povedal Hamilton. „Nejaké auto prichádzalo a ja som sa nemohol pohnúť, nemohol som ísť až na trávu.“

„Viem si predstaviť, že ak by som bol v rýchlom kole a videl všetkých vliecť sa rýchlosťou desať za hodinu, asi by ma to rozptýlilo a vystrašilo.“

„Naozaj neviem, čo musíme urobiť, aby sa to už nestávalo. Možno ísť na limiteri pre jazdu v pitlane alebo niečo podobné,“ povedal Hamilton.

Pilot Ferrari Sebastian Vettel poukazuje na to, že celá situácia spôsobila prudký prepad teplôt pneumatík, ktoré sa vraj dostali na kritické hodnoty. Nemyslí si však, že takúto situáciu treba riešiť zmenou pravidiel.

„Nie, žiadne nové pravidlá, už teraz ich máme príliš veľa,“ povedal Vettel rozhodne. „Z tejto situácie by sme si mali vziať najmä to, že nemáme byť z hľadiska pneumatík tak veľmi na limite.“

„Samozrejme, bojujete o svoje miesto vo vláčiku, ale tiež bojujete o to, aby ste gumy dostali do optimálnej teploty, čo v minulých rokoch nebolo tak veľmi kritické, ako je tomu teraz,“ povedal Vettel, ktorý predpokladá, že sa tento boj o čo najideálnejšiu pozíciu na trati v Monze ešte zhorší. Hamilton dal následne svojmu súperovi za pravdu, Pirelli vraj tlaky v pneumatikách tlačí príliš vysoko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac