spravy.sk spravy.sk

Hamilton verí, že v pretekoch Mercedes na Ferrari môže mať
zdroj: TASR

Hamilton verí, že v pretekoch Mercedes na Ferrari môže mať

Lewis Hamilton vyštartuje do Veľkej ceny Belgicka z tretieho miesta. Vzhľadom na silu, ktorú počas tohto víkendu predvádzalo Ferrari, je to v zásade maximum, avšak v pretekoch si verí. Tam už červení strácajú svoju tradičnú kvalifikačnú silu a prídu o viacero desatiniek.

Angličan je napokon rád, že po svojej rannej havárii mohol v kvalifikácii vôbec štartovať. "Naši ľudia odviedli neskutočnú prácu," pochválil svojich mechanikov. "Boli neskutočne pracovití, dotiahli to k perfektnosti. Auto rozobrali a následne ho poskladali dokopy. V priebehu víkendu je na nich vyvíjaný obrovský tlak a pochopiteľne, že ja ich mu nechcem vystavovať. Ale chopili sa výzvy a som na nich naozaj hrdý."

"Pred kvalifikáciou som dúfal len v to, že auto poskladajú dobre a potom sa im budem môcť odmeniť dobrým výkonom. Napokon to prebehlo hladko a tím odviedol úžasnú prácu."

"Celkovo si myslím, že pri dlhej jazde by sme ich mohli potrápiť," reagoval Hamilton na margo Ferrari. "Celá ich rýchlosť je v zásade o výkone na rovinke, ale v pretekoch to už nie je také výrazné. Dúfajme teda, že budeme približne na ich úrovni a možno stavíme na nejakú zaujímavú stratégiu. Uvidíme."

Päťnásobný majster sveta vzápätí skonštatoval, že táto výzva ho teší. Mercedes čaká tvrdý boj, čo si on sám užíva. "Už pred príchodom na toto miesto sme vedeli, že to nebude jednoduché, ale nevedeli sme, ako na tom budú Red Bully a Ferrari. Bolo nám jasné, že Ferrari bude vzhľadom na svoju rýchlosť na rovinkách extrémne rýchle. Napokon aj je, sedem desatín sekundy je obrovský rozdiel. V pretekovom nastavení sa však zdalo, že je to oveľa vyrovnanejšie," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac