spravy.sk spravy.sk

Bottas: Mercedes môže v Spa, aj napriek rýchlosti Ferrari, vyhrať,
zdroj: TASR/AP

Bottas: Mercedes môže v Spa, aj napriek rýchlosti Ferrari, vyhrať,

Doposiaľ nikto nikdy nevyhral Veľkú cenu Belgicka zo štvrtého miesta. Valtteri Bottas je napriek tomu presvedčený, že buď on, alebo jeho tímový kolega Lewis Hamilton, môžu pomýšľať na víťazstvo, aj keď sa im kvalifikácia veľmi nevydarila.

Hamilton bol v kvalifikácii najbližším vyzývateľom oboch monopostov Ferrari, ale ani trojnásobný víťaz z okruhu Spa nestačil na skvelý výkon jazdcov v červenom, keď na víťazného Leclerca stratil 0,763 s. Bottas dokonca zaostal o 0,896 s.

Analýza piatkových údajov z tréningov však ukázala, že Mercedes je lepší v celkovej rýchlosti počas pretekov oproti Ferrari, a to až o pol sekundy na kolo. Aj preto Bottas stále verí, že v nedeľu budú v hre všetci. 

„Čo sa týka pretekov, som optimisticky naladený. Môžeme bojovať o víťazstvo, aj keď budeme štartovať zo štvrtej, resp. z tretej pozície,“ povedal fínsky pretekár. 

V poslednom kvalifikačnom pokuse v Q3 bolo v jednom momente na trati príliš veľa áut, pričom Hamilton nemal ďaleko od toho, aby nenarazil do zadnej časti svojho kolegu, s ktorým Mercedes len pred pár dňami predĺžil zmluvu na ďalšiu sezónu. 

 „Myslím si, že môžeme byť pre Ferrari aspoň výzvou. Určite si naplánujeme vhodnú stratégiu, takže stať sa môže všetko,“ uzavrel Bottas.

Nedeľná Veľká cena Belgicka štartuje o 15.10 h. Naposledy sa Ferrari tešilo z víťazstva ešte v roku 2018, keď v Amerike dokázal triumfovať Kimi Raikkonen. Pripomeňme, že Sebastian Vettel naposledy vyhral preteky F1 minulý rok práve na okruhu v Spa. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac