spravy.sk spravy.sk

Leclerc odolal silnejúcemu tlaku Hamiltona, vybojoval svoje prvé víťazstvo
zdroj: TASR

Leclerc odolal silnejúcemu tlaku Hamiltona, vybojoval svoje prvé víťazstvo

Veľká cena Belgicka priniesla poriadne atraktívne a napínavé divadlo. Víťazne z nej napokon vyšiel Charles Leclerc, ktorý však mal v samom závere namále. Lewis Hamilton bol čoraz rýchlejší a postupne zvyšoval tlak.

Angličanovi však napokon "došli kolá" a musel sa uspokojiť s druhou pozíciou. Opäť však ukázal, že Mercedes je v pretekovom tempe lepší a tentoraz to bolo viditeľné hlavne s mediumkami. Sebastiana Vettela zdolal bez väčších problémov, na Leclerca to nakoniec nestačilo.

Tretí prešiel cieľom nevýrazný Valtteri Bottas, ktorý odjazdil do veľkej miery "neviditeľné preteky". Od štartu sa držal na štvrtom mieste, ale neskôr, keď mal Vettel problém s pneumatikami, z toho vyťažil. Nemec musel absolvovať druhú zastávku v boxoch a celkovo to v jeho podaní nebolo ideálne.

Tesne pred koncom sa zdalo, že piaty skončí Lando Norris, ale kolo pred šachovnicovou vlajkou pre technický problém odstúpil. Toto miesto tak obsadil Alex Albon, ktorý v samom závere parádnym manévrom zdolal Sergia Péreza a odsunul ho na šiestu priečku.

Na posledných štyroch bodovaných pozíciách evidujeme Daniila Kvjata, Nica Hülkenberga, Pierra Gaslyho a Lanca Strolla. Dva body mohol mať Antonio Giovinazzi, ktorý však tesne pred koncom havaroval. V jeho podaní to nebola prvá tohtoročná chyba.

Preteky boli zaujímavé už od samého začiatku. Hneď v prvej zákrute sa zrodila kolízia Maxa Verstappena s Kimim Räikkönenom - prvý menovaný na to doplatil zlomeným závesom a následnou haváriou, Räikkönen sa od toho okamihu už len trápil.

Ďalšia veľká cena nás čaká už o týždeň, uskutoční sa v talianskej Monze.

Výsledky:

výsledky VC Belgicka 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Belgicko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac