spravy.sk spravy.sk

Vettel sa zahral na tímovú dvojku: Zazátkoval Hamiltona a Leclercovi pomohol vyhrať
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel sa zahral na tímovú dvojku: Zazátkoval Hamiltona a Leclercovi pomohol vyhrať

Sebastian Vettel prišiel do boxov už po tretine belgických pretekov a ako sa ukázalo, bolo to príliš skoro. Jeho auto to potom nedokázalo zvládnuť až do cieľa, ale férovo pomohol kolegovi Charlesovi Leclercovi.

Nemec bol v tomto podujatí typickou dvojkou: Monačana najskôr pustil dopredu a potom aspoň na chvíľu "zazátkoval" Lewisa Hamiltona, ktorému tak uchmatol niekoľko cenných sekúnd. Napokon sa ukázalo, že to bola rozhodujúca pomoc.

"Z pohľadu tímu som šťastný, ale z pohľadu seba samého pochopiteľne nie," skonštatoval. "Nemal som potrebné tempo. Mal som ťažkosti s pneumatikami, pričom zvyčajne s týmto problém nemám. Boli to ťažké preteky."

"Už od prvého kola bolo zrejmé, že nebudeme v boji. Potom som mohol spraviť len jedno: poslúžiť tímu," zdôraznil štvornásobný majster sveta, ktorý tak prispel k prvému víťazstvu svojho kolegu.

"V zákrutách som sa trápil, čo mu umožnilo priblížiť sa a potom som ho za sebou už dlho neudržal. Pokúšal som sa však pochopiteľne o to, aby za mnou stratil čas a Charles si tak vybudoval určitý náskok," pokračoval Vettel.

V závere to napriek tomu bolo veľmi tesné. "Ale nakoniec to stačilo, takže som svoju robotu splnil," dodal Sebastian Vettel, ktorému sa poďakoval aj Charles Leclerc: "Seb bol veľmi milý. Myslím si, že bez jeho pomoci by bolo omnoho ťažšie vyhrať, takže mu ďakujem."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Belgicko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac