spravy.sk spravy.sk

Hamilton: V Monze to vyzerá na ďalší šťastný víkend pre Ferrari
zdroj: TASR

Hamilton: V Monze to vyzerá na ďalší šťastný víkend pre Ferrari

Súboj Sebastiana Vettela s Lewisom Hamiltonom mal na osud Veľkej ceny Belgicka zásadný vplyv. Nemec dokázal vďaka enormnému výkonu pohonnej jednotky Ferrari pozdržať svojho súpera na pár kôl, čo víťazovi Charlesovi Leclercovi veľmi pomohlo.

Ferrari ťažilo zo svojej rýchlosti na rovinkách. Tá napokon tesne prevážila nad nedostatkom prítlaku a degradáciou pneumatík, výsledok rovnice však bol veľmi tesný. Scuderiu teraz čaká domáci víkend na Monze. Tam by malo byť o čosi teplejšie a potreba prítlaku bude ešte menšia. Belgický víkend tak dáva Tifosi veľké nádeje smerom k domácej veľkej cene.

„Monza sú samé rovinky, takže to vyzerá na ďalší šťastný víkend pre Ferrari,“ povedal Hamilton. „Tento víkend sme strácali v kvalifikácii sekundu. S tým som ani ja, ani Valtteri nemohli nič urobiť a na Monze nie je veľa zákrut, kde by sme sa mohli dotiahnuť.“

„V najbližších dňoch musíme urobiť drastické vylepšenia, aby sme zvýšili svoju rýchlosť na rovinkách. Neviem, či je to vôbec možné, ale ak by to mal niekto dokázať, tak náš tím,“ povedal Hamilton. „Naša degradácia bol o čosi lepšia, než tá ich, tak dúfajme, že nás čakajú ďalšie tesné preteky.“

„Z mojej strany som tento víkend tímu veľmi nepomohol (havaroval v treťom tréningu, pozn. red.), takže sa pokúsime do budúcna zlepšiť. Máme nejaké novinky, no na ich vyskúšanie len štyri dni, čiže sme pod veľkým tlakom,“ povedal úradujúci šampión.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac