spravy.sk spravy.sk

Bottas v závere šetril techniku: Nedostali sme veľa príležitostí
zdroj: TASR

Bottas v závere šetril techniku: Nedostali sme veľa príležitostí

Nenápadný víkend prežil druhý muž celkového poradia Valtteri Bottas. Odjazdil bezpečné preteky v závese za Lewisom Hamiltonom. Keď sa už schyľovalo k súboju so Sebastianom Vettelom, Nemec „uhol“ do boxov pre čerstvé pneumatiky.

„Úprimne si myslím, že toto je môj najlepší možný výsledok, vzhľadom na výkonnosť, ktorú som v Spa mal,“ povedal Bottas. „V závere prvého stintu som trochu strácal, pneumatiky začali odchádzať. Druhý stint však už bol omnoho lepší.“

„Ku koncu sme vedeli, že nedostaneme ďalšie príležitosti, tak som šetril motor i prevodovku,“ povedal druhý muž šampionátu. „Nemali sme v priebehu pretekov veľa šancí, je dobré, že sme získali jednu pozíciu, pretože sme mali lepšiu stratégiu, než Sebastian. Čakali sme na príležitosti, mnoho sme ich však nedostali.“

V Belgicku Ferrari naplno predviedlo výkon svojej pohonnej jednotky, ktorá má hlavný podiel na víťazstve. To neveští nič dobré pre Mercedes do ďalšieho víkendu, ktorý sa odohrá v „chráme rýchlosti“ na Monze.

„Vedeli sme, že budú rýchli. Koniec koncov, vlani na tom boli rovnako. Dokázali sme im však znepríjemniť život, o čo sa pokúsime znovu,“ povedal Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac