spravy.sk spravy.sk

Prost o Hubertovej nehode: Neprestajne si myslíme, že sa už nič nemôže stať
zdroj: Renault Sport

Prost o Hubertovej nehode: Neprestajne si myslíme, že sa už nič nemôže stať

Na bezpečnosti sa v motoršporte pracuje celé desaťročia. Situácia je pomerne dobrá a viacerí jazdci i fanúšikovia zdanlivo uverili tomu, že sa nič vážne nemôže stať.

Vo Formule 1 sme si od úmrtí odvykli a aj nehoda Julesa Bianchiho bola považovaná za neuveriteľnú zhodu náhod. Avšak sobotňajšia havária v F2, pri ktorej prišiel o život Anthoine Hubert, ukázala, že motoršport nikdy nebude bezpečný. Vždy sa môže niečo zomlieť.

"Pre pretekársku komunitu je to ťažký deň," povedal v priebehu nedele štvornásobný majster sveta Alain Prost, ktorý pracuje pre Renault. "Pre nás všetkých to bolo veľmi smutné a veľmi ťažké. Ako isto viete, bol súčasťou našej akadémie. Je to ťažký deň, je tu jeho rodina, kamaráti, brat."

"Ja sám si na tieto veci pamätám už z osemdesiatych rokov. Neprestajne si myslíme, že sa už nič nemôže stať, ale áno, môže sa. Vieme, že motoršport je nebezpečný. Ale nebezpečných je vlastne mnoho športov a motoršport už možno patrí medzi tie bezpečnejšie."

"Aj v cyklistike sme mohli vidieť, že sme prišli o dvoch mladíkov," pokračoval Francúz. "Teraz je to veľmi ťažké, ale cítiť tu súdržnosť. Všetko potrebujeme ešte viac zlepšiť. Tento šport však milujeme a milujeme aj život ako taký."

Hubert získal v minulom roku titul v GP3 a v aktuálnej sezóne ako nováčik v F2 dokázal zaujať. Vyhral preteky v Monaku i vo Francúzsku a predviedol niekoľko skvelých výkonov.

"Ja sám som mu pomohol do našej akadémie, veľmi často sme komunikovali. Bol to milý chlapec, veľmi inteligentný, rozumný a zvedavý," hovoril ďalej Alain Prost, aby vzápätí prezradil ďalšiu zaujímavosť: "Od včera (od soboty, pozn. red.) sme už mali dohodnutý spoločný program v F2 pre budúci rok. Chceli sme mu pomôcť až do F1, takže je to veľmi smutné. Nemám slov. Dvadsaťdva rokov... bol ešte príliš mladý."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bezpečnosť

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac