spravy.sk spravy.sk

Horner: Alex podal veľmi vyspelý výkon
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Alex podal veľmi vyspelý výkon

Pre Red Bull to boli v Spa hneď dve premiéry. Prvú absolvoval Alex Albon, ktorý sa prvýkrát predstavil vo farbách nového tímu, druhú mala na svedomí Honda, ktorá do Belgicka priviezla nový motor. A premiéra to bola pre oboch vydarená.

Albon to pri svojej premiére nemal práve jednoduché. Štartoval z konca poľa a postupne sa prehrýzol poradím až na piate miesto. Postup to bol pomalý, ale istý. Alex predviedol niekoľko vynikajúcich manévrov a neurobil žiadne chyby. Od tímu si tak za piate miesto vyslúžil veľkú pochvalu.

„Alex vo mne zanechal veľmi dobrý dojem. Odovzdal nám dobrú spätnú väzbu a jeho pretekové tempo bolo taktiež veľmi dobré,“ povedal bos Red Bullu Christian Horner. „Prebojoval sa z osemnásteho na piate miesto, čo je výborný začiatok.“

„V pretekoch podal veľmi vyspelý výkon a neurobil nič hlúpe. Veríme, že sa mu bude dariť aj v Monze,“ povedal Horner.

Honda priniesla do Belgicka už štvrtú špecifikáciu pohonnej jednotky, ktorú nasadil Alex Albon aj Daniil Kvjat. Ruský pilot sa v Spa dokázal predviesť v podobnom duchu, ako jeho bývalý tímový kolega. Po štarte z devätnásteho miesta finišoval na vynikajúcom siedmom mieste.

„V piatok sme testovali štvrtú špecifikáciu na monoposte Daniila Kvjata, a to čo sme videli, bolo povzbudzujúce,“ povedal Horner, ktorý si myslí, že jeho tím sa v nedeľu mohol vyrovnať Mercedesu. Smerom do Monzy sa očakáva, že štvrtú špecifikáciu pohonnej jednotky nasadia aj na ostatné monoposty, ešte to však nie je isté.

„Pravdepodobne tam nasadíme nový motor, ale ešte sme sa nerozhodli. Budeme o tom s Hondou diskutovať a uvidíme,“ uzavrel Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac