spravy.sk spravy.sk

Correa je pripravený začať zdĺhavú rekonvalescenciu, jeho stav je stabilizovaný
zdroj: Formula 2

Correa je pripravený začať zdĺhavú rekonvalescenciu, jeho stav je stabilizovaný

Bola to desivá nehoda. Žiaľ, jednému z jej účastníkov sa stala osudnou. Ten ďalší, Juan Manuel Correa zveril svoj osud do rúk lekárov, ktorí ho ešte ten deň operovali. Zákrok trval asi sedem hodín a mladému Američanovi zachránil obe končatiny.

Mladý Američan stále leží v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti v belgickom meste Liège, kam za ním pricestovali aj jeho rodičia. Stav mladého pretekára je stabilizovaný a plánuje sa jeho transport do Spojených štátov, kde ho čaká dlhá rekonvalescencia. Charakter jeho zranení je už verejnosti známy, Correa má zlomené obe nohy a taktiež utrpel „menšie“ poranenia miechy.

Podľa stanoviska uverejneného na jeho oficiálnej stránke sú s ním aj jeho rodičia a ekvádorskému rodákovi je známy aj nešťastný osud Anthoina Huberta. „Rodičia poskytujú svojmu synovi pomoc a podporu, ktorý je z udalostí zdrvený a smutný. Juan Manuel posiela rodine Anthoina Huberta hlbokú sústrasť a modlitby,“ stojí vo vyhlásení.

„Akonáhle sa jeho zranenia stabilizujú, lekári určia, kedy sa prostredníctvom Air Ambulance presunie do Spojených štátov, aby pokračoval v zdĺhavej rehabilitácii,“ stojí vo vyhlásení rodiny, ktorá ďakuje fanúšikom za podporu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac