spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi si pod sebou píli konár, za chybu sa tímu ospravedlnil
zdroj: TASR

Giovinazzi si pod sebou píli konár, za chybu sa tímu ospravedlnil

Nočná mora. Tak by sa dal charakterizovať belgický víkend v podaní tímu Alfa Romeo. Ich C38 padol charakter trate v Spa ako uliaty a v Hinwile si verili na dvojité body. Odchádzajú však s nulou.

Všetko sa začalo kaziť už v sobotu. V priebehu druhej časti kvalifikácie odišiel pilotovi tímu Antoniovi Giovinazzimu motor, kvôli čomu sa na štartovom rošte prepadol až na osemnáste miesto. Jeho kolega Kimi Räikkönen však stál v treťom rade, v Alfe preto verili v ďalší dobrý výsledok.

Iceman ale doplatil na kontakt s Maxom Verstappenom v prvej zákrute. Síce sa na trať vrátil a preteky dokončil, no s ťažko poškodeným autom boli jeho súpermi iba piloti Williamsu. Vlajku tak musel pozdvihnúť Giovinazzi, muž, ktorého Kimi v tejto sezóne pravidelne poráža. Na body viedol Fín pred pretekmi o rovných tridsať bodov. Antoniovi preteky vychádzali, tím zvolil stratégiu s jednou zastávkou, pri ktorej Giovinazzi vymenil stredne tvrdé pneumatiky za mäkké.

Talian sa postupne dokázal posunúť o desať miest a v predposlednom kole držal cenné dva body za deviate miesto (vďaka poruche Landa Norrisa by sa ešte o jedno miesto posunul), v zákrute Pouhon sa však Giovinazzi roztočil a svoje auto poslal do bariéry. Nočná mora tímu bola týmto zavŕšená.

„Auto bolo dnes veľmi dobré, o to väčšie sklamanie je skončiť preteky takýmto spôsobom,“ povedal Giovinazzi. „Stratégia bola skvelá a mohli sme skončiť na bodoch. Všetkým v tíme sa veľmi ospravedlňujem, ale taký je motoršport.“

Šéf tímu Frédéric Vasseur bol z výsledku tímu (Alfu Romeo v pohári konštruktérov preskočil Racing Point) rozčarovaný. „Bolo to popoludnie, na ktoré chcete čo najskôr zabudnúť. Kimiho preteky skončili už po niekoľkých stovkách metrov, kedy ho Max trafil pri svojom veľmi optimistickom manévri. Antoinio sa pripravil o dobré body nehodou v poslednom kole,“ poznamenal stroho Fred Vasseur.

Na body je to tak stále 31:1 pre Kimiho a všetkým je jasné, že tohtoročné auto Alfy Romeo má rozhodne kvalitu na to, aby získavalo viac bodov. Po tejto chybe je stále pravdepodobnejšie, že Giovinazziho dni v tíme sú spočítané. O možnej náhrade však zatiaľ môžeme len špekulovať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac