spravy.sk spravy.sk

Seidl nenaznačuje spory s Renaultom: Máme transparentný a otvorený vzťah
zdroj: Twitter/McLaren

Seidl nenaznačuje spory s Renaultom: Máme transparentný a otvorený vzťah

Ťažko o tom špekulovať bez toho, aby ste mali priamy dôkaz. V každom prípade, Carlosovi Sainzovi vypovedal službu motor v Austrálii a Belgicku, Landovi Norrisovi v Nemecku a Belgicku. A problémy s pohonnou jednotkou sa nevyhli ani továrenskému tímu Renault.

Carlos Sainz pritom pred belgickým víkendom nenasadil veľmi diplomatický tón a na otázku, koľko výkonu navyše prinesie nová špecifikácia pohonnej jednotky od Renaultu povedal, že necíti žiadny rozdiel. A predošlé verzie motora francúzskej automobilky na tom vraj boli rovnako. Naproti tomu, šéf McLarenu Andreas Seidl nasadil aj po dvoch poruchách motorov Renault v priebehu jedného víkendu o čosi diplomatickejšiu tvár.

„Dve vypadnutia sú samozrejme frustrujúce, jeden z pilotov pritom nebol schopný ani poriadne odštartovať. Táto situácia sa samozrejme taktiež týka Renaultu,“ povedal Andreas Seidl. „Náš dodávateľ motorov vyvíja veľké úsilie v snahe priniesť zlepšenie výkonu v priebehu sezóny, čo je povzbudivé sledovať.“

„Je dôležité, že máme transparentný a otvorený vzťah, analyzujeme naše problémy a snažíme sa ich vyriešiť spoločne.“

Na otázku, či tím teraz ľutuje, že sa na poslednú chvíľu vrátil k starej špecifikácii a už trochu opotrebovanému motoru, Seidl odpovedal: „Musíme počkať, nemyslím, že to spolu súvisí. Bolo by to len špekulovanie, podľa mňa to nemá nič spoločné so špecifikáciou motora.“

Dodáva, že pohonná jednotka Landa Norrisa určite nebola na konci svojho životného cyklu. Za ideálnych okolností mal mať pred sebou ešte množstvo kilometrov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac