spravy.sk spravy.sk

Steiner: Rozhodne nič povzbudivé
zdroj: Haas

Steiner: Rozhodne nič povzbudivé

Nádeje v to, že sa po letnej prestávke obráti šťastie v prospech Haasu, tleli prikrátko. V Belgicku tím odkrúžil ďalšie preteky plné frustrácie. Treba však povedať, že v istom momente mali Romain Grosjean a Kevin Magnussen pred sebou vidinu dobrého výsledku.

Vďaka množstve penalizácii sa dokázali kvalifikovať pomerne vysoko, „K-Mag“ sa v sobotu prebojoval dokonca do tretej časti kvalifikácie. S „pomocou“ trestov pre značnú časť štartového roštu tak neboli ôsme, resp. deviate miesto na štarte určite na zahodenie. Keď sa k tomu pridal kontakt medzi Maxom Verstappenom a Kimi Räikkönenom v zákrute La Source, boli ešte v desiatom kole jazdci Haasu na vynikajúcej šiestej a siedmej pozícii.

„Začalo to dobre, no potom to všetko padlo,“ okomentoval stroho priebeh Veľkej ceny Belgicka šéf Haasu Günther Steiner. „Nemali sme tu skrátka dostatočnú maximálku, nemali sme dostatočné tempo, aby sme predbehli kohokoľvek, ale zato nás predbehnúť dokázal ktokoľvek. Rozhodne nič povzbudivé.“

Medzi desiatym a pätnástym kolom stratil Kevin Magnussen jednu pozíciu v každom okruhu. Romain Grosjean držal ešte v sedemnástom kole šieste miesto, do cieľa však prišiel až trinásty.

„Som veľmi veľmi nešťastný. Nie kvôli niekomu inému, ale kvôli tejto situácii,“ povedal po pretekoch novinárom Grosjean. „Mali sme skvelý štart, auto malo zo začiatku pretekov veľmi dobrú výkonnosť, bol som s ním nadmieru spokojný. Dokázal som si vybudovať náskok, potom sme prezuli na stredne tvrdé pneumatiky a ja som si hovoril: ,dobre, auto sa ešte zlepšilo, toto bude naozaj skvelé popoludnie‘.“

„Dostali sme sa však za Renault (Daniela Ricciarda, pozn. red.), ktorý jazdil svoje vlastné preteky, bojoval tak tvrdo, ako len vedel, a my sme ho nedokázali predbehnúť. Nemali sme maximálku,“ povedal Grosjean.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac