spravy.sk spravy.sk

Albon sa snaží porozumieť monopostu Red Bullu.
zdroj: TASR

Albon sa snaží porozumieť monopostu Red Bullu.

Jazdec tímu Red Bull, Alex Albon, sa snaží porozumieť trikom a spôsobom automobilu spoločnosti Red Bull.

Albon bol preložený z tímu Toro Rosso do Red Bullu počas letnej prestávky, a to len po dvanástich pretekoch v F1 pre anglo-thajského jazdca. Keďže prevzal monopost po Francúzovi Pierrem Gaslym, musel si Albon odpykať trest za výmenu pohonnej jednotky, kvôli čomu štartoval na okruhu v Spa zo sedemnásteho miesta. Nakoniec sa mu podarilo finišovať na výbornej piatej pozícii, aj vďaka odstúpeniu Landa Norrisa v poslednom kole. 

„Stále potrebujem čas, ale viem, že sa zlepšujem,“ povedal Albon pre Autosport. „Počas víkendu som dokázal lepšie pochopiť monopost, no stále existujú veci, s ktorými nie som spokojný. Jednoducho musím prelomiť štýl Toro Rosso a pochopiť Red Bull,“ dodal.

Podľa šéfa tímu Red Bull, Christiana Hornera, zanechal Albon v tíme skvelý dojem, a to vďaka jeho prístupu, spätnou väzbou a tempom. 

„V pretekoch odviedol skvelú prácu. Na začiatku sme neboli tak konkurencieschopní na tvrdšej sade pneumatík, ale neurobil hlúpe chyby, ani zbytočne neriskoval,“ myslí si Horner.

„Bol to pre neho povzbudivý začiatok v novom prostredí a dúfame, že bude mať čistý víkend v Monze, kde bude môcť predviesť ešte viac,“ uzavrel šéf Red Bullu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac