spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg: Magnussen ako tímový kolega? To by som neskutočne rád videl
zdroj: Renault Sport

Hülkenberg: Magnussen ako tímový kolega? To by som neskutočne rád videl

Tímová dvojica Kevin Magnussen – Nico Hülkenberg je na spadnutie. Niektorí to dokonca považujú za hotovú vec. Títo dvaja džentlmeni však majú za sebou vzájomnú históriu. „Suck my balls“ medzi fanúšikmi motoršportu už prakticky zľudovelo.

Šéf Haasu Günther Steiner potvrdil, že v tíme chcú vo svojich radoch skúseného pilota. Výber sa prakticky zúžil už len na dvoch, súčasného jazdca stajne Romaina Grosjeana a Nica Hülkenberga, ktorý zatiaľ nemá pre sezónu 2020 angažmán. Objavila sa preto logicky otázka, či Nico a Kevin dokážu spolupracovať ako členovia jedného tímu. Steiner na to odpovedá jednoducho, ich vzájomná história ho nezaujíma.

„Zvládli by sme to. Niečo také mi mysľou naozaj nebehá, toto nie je o nich, ale o tíme,“ povedal rázny Tirolčan. „Všetci sme tu dospelí a toto je biznis.“

„Som si istý, že aj vy máte kolegov, s ktorými nepracujete radi. Taký je obchod a taký je aj môj pohľad na to. Toto nie je vec, ktorá by ovplyvnila to, čo robíme. Je to ich problém, nie náš,“ povedal večne pragmatický muž Günther Steiner.

Podobne sú na tom aj obaja piloti. Nico Hülkenberg dokonca neskrýva nadšenie nad možnou spoluprácou s Kevinom Magnussenom. Obaja pritom pripomínajú, že tímoví kolegovia sa určite nemusia kamarátiť.

„To by som neskutočne rád videl,“ povedal so širokým úsmevom Hülkenberg. „Úprimne, tímový kolega je tímový kolega, musíte to akceptovať. S niektorými máte priateľský vzťah, aj keď nemusíte. Možno je to lepšie tak alebo tak, ja neviem. Pre mňa to však nie je nič, čo by zhatilo moju dohodu s niektorým tímom.“

Rovnaký názor má aj druhý zúčastnený, Kevin Magnussen. Ten nechápe, prečo sa o „suck my balls“ stále hovorí. Veď to bol ich jeden jediný spor v priebehu celých rokov.

„Masívne sa to dramatizovalo. Medzi mnou a Nicom bol naozaj len jeden incident, v Maďarsku pred dvoma rokmi. Je neskutočné, že sa o tom stále bavíme,“ povedal Kevin Magnussen. „Myslím tým, skutočne tu nenájdete mnoho pilotov, ktorí by boli priateľmi aj mimo trate.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac