spravy.sk spravy.sk

Latifi zaznamenal na aute Williamsu zlepšenie
zdroj: Williams

Latifi zaznamenal na aute Williamsu zlepšenie

Nicholas Latifi zasadol do auta Williamsu po niekoľkých mesiacoch. Tohtoročná FW42 za ten čas prešla zmenami, ktoré mali uľahčiť jazdu s autom a dostať doň viac prítlaku. Okruh v Spa je však svojimi charakteristikami veľmi špecifický, takže nie je ľahké progres auta porovnať.

„Už je to nejaký čas, čo som riadil FW42 na okruhu Le Castellet a za tú dobu sa uskutočnilo niekoľko zmien,“ povedal Latifi, ktorého cituje FormulaSpy. „Je ťažké autá porovnať vzhľadom na odlišnosť okruhov, no z hľadiska všeobecnej charakteristiky som zaznamenal mierne zlepšenie, a to som teraz jazdil s menším zadným krídlom.“

„Na začiatku sezóny som s autom bojoval, bolo nepredvídateľné. Pri prejazde zákrutou mu chýbala konzistencia. Zdá sa, že teraz je ovládateľnejšie a stabilnejšie,“ povedal Latifi.

Kanadský pilot má v tejto sezóne množstvo práce. S tímom DAMS bojuje o titul v juniorskej Formule 2 a má povinnosti i na simulátore Williamsu, ktorý mu dáva priestor aj v piatkových tréningoch. V Belgicku určite nezasadol do FW42 naposledy. Aké sú v Spa rozdiely medzi pilotovaním monopostu F1 a F2?

„Od zákruty Pouhon do ďalších dvoch alebo troch zákrut... To sú miesta, kde cítite najväčší rozdiel. Eau Rouge a Raidillon sa vo Formule 1 jazdia na plný plyn,“ povedal Latifi. „Vlastne si myslím, že v monoposte F2 máte na vrchole Raidillonu pocit väčšej rýchlosti. Auto nemá posilňovač riadenia a povrch je hrboľatý, takže s autom bojujete viac. Vo Formule 1 sa to ide jednoducho naplno.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac