spravy.sk spravy.sk

Formula 2: Na štart v Monze sa postaví len sedemnásť áut
zdroj: FIA Formula 2

Formula 2: Na štart v Monze sa postaví len sedemnásť áut

Tragická nehoda Anthoina Huberta, pri ktorej francúzsky talent prišiel o život znamenala, že celý belgický program juniorskej F2 bol zrušený. Následky nehody sa však prenesú aj na podujatie v Monze.

Ako už bolo avizované, auto s číslom devätnásť, s ktorým celú sezónu jazdil Anthoine Hubert sa na v Taliansku neprestaví. Tím BWT Arden chce takto vzdať hold pretekárovi, ktorý v tejto sezóne získal všetkých 77 bodov stajne. Na štart sa v ružovom monoposte postaví iba Tatiana Calderónová.

Jedno auto na trati bude mať aj taliansky tím Trident. Oba jeho monoposty sa do osudnej nehody zapojili. V akcii napokon uvidíme len juniora Ferrari Giuliana Alesiho, aj keď jeho auto bolo zhabané vyšetrovacou komisiou FIA. Druhý jazdec tímu Ralph Boshung (mal v tejto sezóne finančné problémy, kvôli ktorým na čas stratil miesto), sa do súťažného víkendu nezapojí. Podľa vyhlásenia zástupcov švajčiarskeho pilota bude mať Trident kvôli tragickým udalostiam k dispozícii len jeden monopost, do ktorého zasadne práve Alesi.

„Belgické orgány celú nehodu prešetrujú, kvôli čomu došlo k zabaveniu niektorých monopostov,“ stojí v oficiálnom stanovisku Tridentu. „V Monze bude zástavu tímu Trident držať člen akadémie Ferrari Giuliano Alesi. Druhé auto nebude nasadené z vyššie uvedených dôvodov, ktoré zabránia Ralphovi Boshungovi pretekať na Veľkej cene Talianska.“

A do tretice bude mať v pretekoch k dispozícii len jedno auto aj Sauber Junior Team by Charouz, ako znie celé meno stajne Antonína Charouze. Jeho pilot Juan Manuel Correa utrpel pri osudnej nehode ťažké poranenia, zlomené má obe nohy a zranenia utrpela i jeho chrbtica. Jediným zástupcom juniorky Sauberu tak bude britský mladík Callum Ilott.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac