spravy.sk spravy.sk

Leclerc: Odovzdáme zo seba to najlepšie, aby sme našich tifosi naplnili hrdosťou
zdroj: TASR

Leclerc: Odovzdáme zo seba to najlepšie, aby sme našich tifosi naplnili hrdosťou

Kľúčový víkend sezóny? Pre Ferrari je tomu tak už celé desaťročia. Zvíťaziť je vždy pekné, ale zvíťaziť pred domácim publikom na legendárnej Monze je predsa len niečo extra. Vzhľadom na nevydarenú sezónu chce Scuderia vyhrať o to viac.

„Je čas na našu domácu veľkú cenu a do Monzy prichádzame ako víťazi poslednej veľkej ceny v Spa. Je to skvelé poďakovanie pre našich fanúšikov, ktorí nás podporovali v niečom, čo sa len ťažko dá nazvať jednoduchou sezónou,“ povedal boss Ferrari Mattia Binotto.

„Tento víkend nasadíme tretiu špecifikáciu našej pohonnej jednotky.“

„V Belgicku sme videli, že ak chceme zvíťaziť, musíme urobiť všetko perfektne,“ povedal Binotto. „Nedostaneme žiadny priestor na chyby. Domáce preteky sú dôležité, najmä v tomto čase, keď Scuderia oslavuje 90. narodeniny.“

„Pretekať pred domácim publikom vám dodá ďalšiu podporu a motiváciu navyše. Pre nás neexistuje lepšie publikum, než to talianske,“ uzavrel Binotto.

Svoj tím burcuje do boja aj pilot tímu a novopečený víťaz veľkej ceny F1, Charles Leclerc. „Oslavujeme 90 rokov Scuderie Ferrari, takisto napíšeme 90. epizódu Veľkej ceny Talianska, jedného z najikonickejších podujatí vo Formule 1.“

„Už ako dieťa som sníval o tom, že budem súčasťou najslávnejšieho tímu F1. Pilotovať červený monopost na jeho domácom podujatí bude niečo výnimočné,“ povedal Leclerc.

„Naša rýchlosť na rovinkách zatiaľ patrila k našim silným stránkam. Budeme pracovať tvrdo, aby sme dali všetko dohromady a vyťažili maximum z každého úseku trate. Odovzdáme zo seba to najlepšie, aby sme našich tifosi naplnili hrdosťou,“ povedal Leclerc.

Monza predstavuje špeciálne miesto pre každého pilota v padoku, výnimkou nie je ani Sebastian Vettel, ktorý má ale predsa len dôvod navyše, prečo Monzu tak miluje.

„Moje prvé víťazstvo v kariére prišlo na tejto trati v roku 2008 a moje auto poháňal motor od Ferrari. Tento víkend cielime na ďalší triumf. V minulých rokoch sme boli stále bližšie a bližšie, ale nedokázali sme to,“ povedal Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac