spravy.sk spravy.sk

Pérez: Chcel som byť súčasťou projektu, ktorý by ma motivoval
zdroj: TASR

Pérez: Chcel som byť súčasťou projektu, ktorý by ma motivoval

Pilot tímu Racing Point Sergio Pérez podpísal novú, až nezvykle dlhú zmluvu. S kanadským zoskupením spojil svoju budúcnosť na ďalšie tri sezóny.

Mexičan svojmu tímu verí. Racing Point má silnú skupinu investorov, ktorí mu pomôžu rásť a rozvíjať sa. Checo by vzhľadom na trojročnú zmluvu mal zotrvať v stajni svoju siedmu, ôsmu i deviatu sezónu v rade a počet absolvovaných veľkých cien by sa po jej skončení mal pohybovať okolo čísla 240. Čo ak by ale zaujal niektorý z top tímov? Takto dlhodobá zmluva by mu v tomto smere mohla trochu zväzovať ruky.

„Viem, že by mohol nastať nejaký prestup. Ale myslím, že som s tímom dostatočne dlhý čas, preto verím, že ak by takáto ponuka prišla, určite by to zvážili,“ povedal Pérez.

„V nasledujúcich troch sezónach je pred nami veľa spoločnej práce a máme veľké ambície. V tomto tíme vidím veľký potenciál,“ povedal Pérez. „Myslím, že tento rok je tak trochu tranzitný, čo sme aj očakávali. Pre mňa je to obrovská príležitosť vyrásť spolu s tímom a v budúcnosti nás spolu čakajú veľké zmeny pravidiel.“

„Chcel som byť súčasťou projektu, ktorý by ma motivoval, a presne to sa aj stalo. Iba čas ukáže, či to bolo správne rozhodnutie alebo nie, no ja som optimista.“

Pérez
síce túži po príležitosti v tíme ako Mercedes alebo Ferrari. Tieto celky však majú k dispozícii silných mladíkov, ktorí čakajú na príležitosti ako členovia ich akadémii a juniorských tímov. Aj preto Checo nevidel realistickú šancu na sedačku v jednom z týchto tímov a rozhodol sa pre dlhodobú zmluvu.

„Som realista. Momentálne nemá zmysel hovoriť o tom, že mám šancu ísť do Mercedesu alebo Ferrari. V minulosti som bol blízko, ale určite nie v posledných rokoch,“ povedal Pérez.

„Dostal som príležitosť v tíme, s ktorým môžem rásť, tak prečo nie? V tomto období vidíte, že je pre jazdcov ťažké nájsť tím, v ktorom by sa cítili dobre, nielen z pohľadu výkonov na trati, ale aj z pohľadu projektu, ktorý stajňa má,“ povedal Pérez.

„Nehovorím, že príležitosť s top tímom nepríde, v Formule 1 nikdy neviete, čo sa stane. Ale ja som rád, že mám v rukách dlhodobú zmluvu s tímom, ktorý má pred sebou veľkú budúcnosť,“ uzavrel Checo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac