spravy.sk spravy.sk

Kubica od tímu nedostal najnovšiu špecifikáciu pohonnej jednotky, sám nevie prečo
zdroj: TASR

Kubica od tímu nedostal najnovšiu špecifikáciu pohonnej jednotky, sám nevie prečo

Mercedes priviezol do Belgicka sebe i dvom svojim zákazníckym tímom nové pohonné jednotky tretej špecifikácie. Dve z nich víkend v Spa neprežili. Sergio Pérez dostal poruchu v tréningu, Robert Kubica v kvalifikácii.

Poľský pilot sa v Monze z neznámych dôvodov vráti k starému motoru druhej špecifikácie. Je to zvláštne, keďže Williams má na rovinkách značné problémy a vzhľadom na celkovú výkonnosť budú jeho monoposty určite štartovať z konca poľa. Red Bull si s Hondou vybrali práve okruhy v Spa a Monze ako najideálnejšie miesta, kde dokážete minimalizovať straty v dôsledku penalizácii. Ponúkajú totiž skvelé príležitosti na predbiehanie.

„Nie je to ideálne,“ povedal Kubica. „Budem opäť používať moju v poradí druhú pohonnú jednotku, ktorá má za sebou šesť podujatí. Teda nie tú najnovšiu špecifikáciu.“

Tento krok rozhodne nie je nijak logický, hneď preto dostal otázku, prečo prišlo toto rozhodnutie a kto ho urobil. Poliak na to však nemá odpoveď. „Toto je okruh najviac citlivý na výkon. Motor tu chcete mať v najlepšej možnej forme. Z pohľadu penalizácii by to aj tak veľa nezmenilo, keďže sme na konci poľa. Nie je to ideálna situácia a neviem, prečo to nechcú spraviť.“

Táto epizódka zrejme vzbudí ešte množstvo pozornosti, najmä v Poľsku, kde médiá Williams obviňujú, že Robert nedostáva do rúk rovnakú techniku, ako jeho tímový kolega George Russell. Nevieme, ako mohlo takéto rozhodnutie vzniknúť. Okamžite sa však objavili špekulácie, či to nemôže byť dôsledok skromnejšieho rozpočtu tímu z Grove. Aj keď si ťažko predstaviť, že by zmluva medzi Williamsom a Mercedesom o dodávke motorov s takouto situáciou nepočítala.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac