spravy.sk spravy.sk

Russell: Naše auto je na rovinkách neuveriteľne pomalé
zdroj: TASR

Russell: Naše auto je na rovinkách neuveriteľne pomalé

Williamsu sa pred letnou prestávkou podaril životne dôležitý krok vpred, do tohtoročného FW42 dokázali konštruktéri dostať viac prítlaku. Nanešťastie pre britský tím prišli po letnej prestávke podujatia, na ktorých je najdôležitejšia rýchlosť na rovinkách. A tú partia z Grove ešte nevyriešila.

Pilot tímu George Russell označil za dve veľké výzvy tímu zlepšenie prítlaku a zvýšenie maximálnej rýchlosti. Prvá úloha bola podľa neho splnená, čo britský mladík ukázal v Maďarsku, druhá na svoje riešenie stále čaká. Williams preto v Belgicku a Taliansku očakával náročné víkendy, a to sa v Spa aj potvrdilo. Russell stratil v kvalifikácii na osemnásteho Daniila Kvjata rovnú sekundu.

„Úprimne, toto bude zrejme ešte náročnejší víkend, než v Spa,“ povedal Russell. „Každý vie, že máme problémy s prítlakom, no naše auto je takisto neuveriteľne pomalé na rovinkách.“

„V Maďarsku sme mali veľmi dobrú výkonnosť, ale veľmi nám k tomu pomohlo aj to, že tam nie je veľa roviniek. Naša slabina preto nebola taká viditeľná.“

„Toto bude pravdepodobne najnáročnejší víkend roka,“ povedal Russell rozhodne.

Podľa jeho tímového kolegu Roberta Kubicu bol belgický víkend presne taký náročný, ako v tíme očakávali. „Žiadne príjemné alebo nepríjemné prekvapenia,“ povedal Poliak.

„Tu bude rozdiel možno menší, pretože Monza je vo všeobecnosti trať, kde sú rozostupy menšie. Našu maximálnu rýchlosť to však nijako neovplyvní,“ povedal Kubica.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac