spravy.sk spravy.sk

Ricciardo priznal, že v Belgicku prežil ťažké chvíle. Už je však OK...
zdroj: Renault

Ricciardo priznal, že v Belgicku prežil ťažké chvíle. Už je však OK...

Daniel Ricciardo po Veľkej cene Belgicka priznal, že smrť Anthoina Huberta ním poriadne zamávala. Pretekalo sa mu veľmi ťažko, ale napokon mu to pomohlo a tragickú udalosť dokázal rýchlejšie hodiť za hlavu.

"V nedeľu večer po pretekoch som sa už rozhodne cítil lepšie," priznal Ricciardo. "Mal som pocit, že to zo mňa uvoľnilo množstvo smútku, napätia a emócií. Bolo to asi tak, ako keby mi niekto z pliec zložil veľkú váhu. V sobotu večer som ešte spochybňoval, čo je morálne správne a či by sme vôbec mali súťažiť."

"Prešiel som aj myšlienkami týkajúcimi sa toho, aké to bude, keď nastúpim do auta a nebudem sa cítiť dobre, prípadne pocítim určitý strach. S takýmto nastavením mysle by asi nebolo dobré pretekať. Mal som veľa otáznikov."

"Keď som potom v nedeľu nastúpil do auta, necítil som sa dobre a nebol som si istý tým, či chcem pretekať," skonštatoval Austrálčan. "Ale pustili sme sa do toho, rozbehol som sa, prešiel som Eau Rouge a bolo to OK. Bol v tom len smútok, nie strach. Ak by som pociťoval strach, nesúťažil by som."

"V nedeľu večer som potom cestoval domov spolu s niekoľkými ďalšími pretekármi, rozprávali sme sa a bolo to fajn. Bolo fajn sa o tom trochu porozprávať. Následne som bol pár dní doma. Také normálne dni na zamyslenie sa. Bolo to OK."

Ricciardo pripomenul, že niečo podobné zažil už po havárii Julesa Bianchiho, ktorá sa zrodila v Suzuke 2014. "On vtedy síce nezomrel, ale už v Suzuke sme vedeli, že je to zlé. V Spa sme v nedeľu večer vyšli s niekoľkými pretekármi von, dali sme si večeru a rozprávali sme sa. Už toto mi pomohlo. Vedel som, že sa takto necítim len ja. Upokojilo ma to. Vedel som, že trpia aj ostatní."

"Po Julesovi prešiel nejaký čas, šport bol čoraz bezpečnejší a už sme si mysleli, že sa to nestane. Ale stalo sa. Bol to šok. Vždy si myslíte, že postupom času sú veci lepšie. Už keď sme videli Anthoinovu nehodu, vedeli sme, že je to zlé. Cítite to. Viete, ktorá nehoda je OK a ktorá nie."

"S pretekaním počas tohto víkendu som už OK. Ničoho sa nebojím. Vrátime sa do rutiny a pôjdeme ďalej tak, ako tomu bolo po Julesovi. Navždy si ich budeme pamätať a v tom, že ideme ďalej, netreba hľadať neúctu. To je v zásade všetko, čo môžeme spraviť," dodal Daniel Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac