spravy.sk spravy.sk

Bottas: Vieme, že máme šancu vyhrať
zdroj: TASR

Bottas: Vieme, že máme šancu vyhrať

Valtteri Bottas má asi týždeň vo vrecku novú zmluvu s Mercedesom. To znamená, že všetok tlak i myšlienky na neistú budúcnosť sú preč. Fínsky pilot sa môže plne sústrediť len na jazdenie.

„Teraz už tejto strany neprichádzajú žiadne rušivé vplyvy,“ povedal Valtteri Bottas. „Nemusím nad tým premýšľať, nemusím medzi pretekmi s nikým telefonovať. Určite vám niečo také dodá v práci pokoj.“

„Cítim a viem, že mám dôveru tímu do konca tohto roka a aj v sezóne 2020. Je to dobrý pocit a teraz sa naozaj môžeme sústrediť na prácu. Takže v porovnaní s obdobím pred letnou prestávkou sa moja situácia zlepšila,“ povedal Bottas.

Fínsky pilot so všetkou svojou sebadôverou vyplývajúcej z novej zmluvy pricestoval do Monzy, kde každý považuje Ferrari za jasného favorita, minimálne na prvý rad na štarte. Bottas si však taký istý nie je.

„Náš prístup sa tým nijako nemení, aj keď na papieri je tento víkend favoritom Ferrari. My sme si však dobre vedomí toho, že máme šancu tento víkend vyhrať, a to jediné vám beží mysľou. Ako to premeniť na skutočnosť,“ povedal Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac