spravy.sk spravy.sk

V prvom tréningu vládli prechodné podmienky, najrýchlejší Leclerc
zdroj: TASR

V prvom tréningu vládli prechodné podmienky, najrýchlejší Leclerc

Výsledky prvého tréningu pred Veľkou cenou Talianska nám o rýchlosti jednotlivých áut nič nenapovedali. V prvej polovici dopoludňajšieho programu bolo mokro, no trať postupne osychala. Necelých desať minút pred koncom tak vyšli niektoré tímy na trať so suchými pneumatikami. Najrýchlejší čas zajazdil Charles Leclerc.

Prvý taliansky tréning sprevádzali prechodné podmienky. Od úvodu bolo na trati naozaj veľa vody. Tímy vo veľkej väčšine obuli mokré pneumatiky. Až postupne sa k slovu dostali intermediálky. Na podmienky a možno aj na studené gumy doplatil Kimi Räikkönen, ktorý v zákrute Parabolica vyletel do štrku a trafil bariéru. Riaditeľstvo pretekov vyvesilo červené vlajky.

Krátko po zelenej havaroval aj Sergio Pérez, ktorý svoje auto taktiež rozbil a k slovu sa po druhýkrát dostali červené vlajky.

Tréning potom pokračoval relatívne v plynulom tempe. Zvláštny okamih, taktiež s červenými vlajkami, postretol Pierra Gaslyho, ktorý v prvej zákrute zostal visieť na obrubníku. Podarilo sa mu však vyslobodiť a v tréningu pokračoval.

Jednotlivé tímy len veľmi neochotne vychádzali na trať, no s osychajúcou traťou sa zvyšovala aj premávka. V závere sme boli svedkami šprintu o najrýchlejší čas. Ten napokon zajazdil Charles Leclerc, ktorý na druhé a tretie miesto zosunul pilotov McLarenu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac