spravy.sk spravy.sk

Villeneuve obvinil simulátory, Norris a Hamilton s ním nesúhlasia
zdroj: Martin Trenkler

Villeneuve obvinil simulátory, Norris a Hamilton s ním nesúhlasia

Jacques Villeneuve bol po belgickom víkende, v rámci ktorého sme prišli o pretekára F2 Anthoina Huberta, dosť kritický. Má pocit, že za všetko sčasti môže aj využívanie simulátorov, kvôli ktorým pretekári strácajú pojem o nebezpečenstve.

"Namiesto toho, aby sme mladíkom dovolili testovať, sedia celý týždeň na pretekárskom simulátore," povedal Villeneuve pre belgickú RTBF. "Keď potom prídu na pretekársky okruh, správajú sa tak, ako keby naďalej sedeli na simulátore."

Keď boli s touto domnienkou konfrontovaní niektorí pretekári F1, čudovali sa. "Vôbec si nemyslím, že by to malo niečo spoločné so simulátorovým súťažením," reagoval Lando Norris. "Možno to chce takto len ospravedlniť..."

"Bezpečnosť je čoraz lepšia - hlavne v porovnaní s obdobím, keď súťažil on. Nie je to však tak, že by sme na ňu úplne zabúdali. Nejdeme len tak naplno, že by sme sa o nič nestarali. Uvedomujeme si nebezpečenstvo."

K tomu, čo sa stalo v Spa, sa Norris príliš vracať nechcel: "Ale som si istý tým, že nikto tam nerobil nič hlúpe a ani nič neriskoval. Maličkosť sa otočila v niečo veľmi veľké. Nemám pocit, že by za to mohol ich vek, prípadne postoj k strachu. Bolo to len nešťastné. To je všetko."

Podobne to vnímal aj Lewis Hamilton. "Všeobecne príliš nesúhlasím s mnohými názormi tohto človeka a neviem, či niekto súhlasí," zareagoval päťnásobný majster sveta. "Ja sám názory tohto človeka ani nepočúvam."

"Čo sa týka simulátorov, nemyslím si, že je to tak. Keď sa pozrieme na deti na lyžiarskych svahoch, tak keď sú malé, ničoho sa neboja. To isté platí aj o nás pretekároch a môžeme mať akýkoľvek vek. Čím je človek starší, tak sa do toho isto vkráda aj strach, ale simulátory sa nestarajú o to, že by sme sa báli viac alebo menej. S týmto teda nesúhlasím," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac