spravy.sk spravy.sk

Räikkönen je rád, že FIA konečne začala využívať čierno-biele vlajky
zdroj: TASR/AP

Räikkönen je rád, že FIA konečne začala využívať čierno-biele vlajky

V priebehu Veľkej ceny Belgicka sme boli svedkami zaujímavej skutočnosti: Pierre Gasly dostal čierno-bielu vlajku, ktorá značí nešportové správanie. Do istej miery je to akási "žltá karta", ktorá bola Gaslymu udelená za pohyb pri brzdení. Ak by sa previnil ešte raz, riaditeľstvo pretekov by ho z veľkej ceny s veľkou pravdepodobnosťou stiahlo.

V priebehu posledných rokov sme túto vlajku vôbec nevídali, veď naposledy ju ešte na VC Malajzie 2010 videl Lewis Hamilton. Bývalý riaditeľ pretekov Charlie Whiting ju príliš nevyužíval, jeho nástupca Michael Masi však plánuje postupovať inak.

"Už keď sme pretekali v motokárach, tak sme si na ňu zvykli," uviedol Kimi Räikkönen. "Je to normálna vec, ale v F1 sa z nejakého čudného dôvodu nikdy nevyužívala. Veď tá vlajka je určená presne na to. Teraz sa prebrali a všimli si, že tú vlajku vlastne majú."

"Podľa mňa je to fajn, pretože v mnohých prípadoch by bolo šialené okamžite trestať," pokračoval Iceman. "Po tejto vlajke sa jazdec môže prebrať a všetko si uvedomiť. Ak aj potom niečo spraví, tak je fér potrestať ho. Táto vlajka je tu možno aj sto rokov, tak ju treba využívať. Uvidíme, ako to bude fungovať."

Nebudú si však jazdci viac dovoľovať, keďže prvý priestupok nemusí nič znamenať? "Ak je to maličkosť, tak môže byť odpustená aj stokrát. Vážnejšia vec vám vynesie trest hneď prvýkrát. Ak urobíte totálnu hlúposť, tak vás pochopiteľne nebudú varovať vlajkou, ale dostanete trest. Pri malých veciach sa však zíde," zdôraznil Kimi Räikkönen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac