spravy.sk spravy.sk

Hamiltona prekvapilo, že Mercedes je tak blízko Ferrari
zdroj: TASR

Hamiltona prekvapilo, že Mercedes je tak blízko Ferrari

Pred príchodom do Talianska sa očakávala hlavne sila Ferrari. Červení majú na rovinkách vysoký výkon a keďže je Monza hlavne o rovinkách, mali byť bez konkurencie. Avšak zatiaľ to tak nevyzerá.

V druhom voľnom tréningu bol Hamilton druhý najrýchlejší a na Charlesa Leclerca stratil len 68 tisícin sekundy. "Rozhodne je to prekvapujúce," povedal. "Úprimne povedané, v skutočnosti som nevedel, čo mám od tohto víkendu očakávať."

"Očakávali sme, že Ferrari bude na rovinke rýchle. A ono to skutočne platí, ale okruh má aj dostatok zákrut, v ktorých tento čas vieme získať späť. V zákrutách nie sú príliš rýchli, takže sa to vyváži."

Päťnásobnému majstrovi sveta tieto poznatky dodali optimizmus: "Naďalej si myslím, že preteky budú fakt ťažké, ale sme na podobnej úrovni, čo je ozaj príjemné."

Oba piatkové tréningy boli ovplyvnené dažďom, v sobotu by malo byť sucho, ale v nedeľu sa čaká mokro. Ako potom správne nastaviť auto? Na kvalifikáciu to asi nebude...

"Na dážď sa nepripravujeme tak, že by sme volili nastavenie do dažďa. Auto chceme spraviť čo najrýchlejším z hľadiska jedného kola a potom, keď začne pršať, sa s tým popasujeme," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac