spravy.sk spravy.sk

Albon vyskúšal novú prilbu, dôvodom bol test aerodynamiky
zdroj: TASR

Albon vyskúšal novú prilbu, dôvodom bol test aerodynamiky

Oku pozorného diváka, ktorý sledoval piatkové tréningy pred Veľkou cenou Talianska určite neušlo, že pilot tímu Red Bull Alexander Albon nepoužil svoju tradičnú helmu. Nejednalo sa tiež o žiadnu špecialitu navrhnutú výhradne pre toto podujatie, ale o jednoduchý test.

Nová prilba, ktorú britsko-thajský pretekár nasadil je značky Arai, pritom Alex používa ochranu hlavy od výrobcu Bell. Helma s prevažne bielym dizajnom (celkom namaľovaná verzia má doraziť v sobotu), bola súčasťou aerodynamického testu, pri ktorom chceli v Red Bulle zistiť, či dokáže pomôcť výkonnosti auta.

Tím z Milton Keynes prezradil, že aerodynamika ich monopostu je prispôsobená dizajnu prilieb Arai a vyhodnotenie dnešného testu ukáže, či zmena helmy naozaj priniesla svoje ovocie. Red Bull tiež dúfa, že by táto prilba mohla zlepšiť aj rádiokomunikáciu.

„Bolo to dosť neskoré rozhodnutie. Veríme, že plne vymaľovaná verzia príde zajtra. Chceli sme len vedieť, či to pomôže komunikácii, a takisto našej výkonnosti,“ prezradil Albon, pričom povedal, že zmenu veľmi nepocítil. Naproti tomu jeho tímový kolega Max Verstappen musel v priebehu tejto sezóny prejsť od výrobcu Arai k výrobcovi Schuberth, pretože tohtoročný model mu nevyhovoval.

„Nie som Adrien Newey, nemôžem o tom povedať veľa, ale chceli, aby som to vyskúšal. Vo Formule 1 záleží na každom detaile,“ povedal Albon. „Pre mňa to nebola až taká zmena.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac