spravy.sk spravy.sk

Bottas: Naše pretekové tempo je prinajmenšom také dobré, ako bolo v Spa
zdroj: TASR

Bottas: Naše pretekové tempo je prinajmenšom také dobré, ako bolo v Spa

Mercedes po dnešku srší optimizmom. Aj keď oba piatkové tréningy ovládlo Ferrari, tak podmienky na trati i celkové výsledky nevyzerajú pre Scuderiu tak optimisticky, ako sa očakávalo. Najmä z hľadiska pretekového tempa na tom jeho súperi vyzerajú veľmi dobre.

„Myslím, že máme určite šancu, ale budeme potrebovať perfektné nastavenie a tiež perfektný hák jeden za druhým,“ povedal pilot tímy Valtteri Bottas.

Význam tzv. aerodynamického vaku je na Monze väčší, než kdekoľvek inde. Mercedes si to dnes v tréningoch skúšal, najmä v tom druhom na suchej trati. Šéfovia tímu by tiež boli radi, keby nemuseli vyraziť na trať tak úplne prví. Byť zavesený za kolegom, pred ktorým budú v rýchlom kole tak dve alebo tri autá, to by bolo ideálne.

„Bolo to trochu chaotické, pokiaľ išlo o náš plán, ktorý sme chceli zrealizovať. To je však rovnaké pre všetkých,“ povedal Bottas. „Bolo tam niekoľko zákrut kde pršalo viac, čo vám ešte sťaží získať detailnejšie dáta o pneumatikách a správaní auta.“

„Pocit z auta však nebol zlý, v mojom najrýchlejšom kole sa nám nepodaril veľmi dobrý hák, ale pocit bol dobrý a pozitívne boli i dlhé jazdy, čo je pred nedeľou povzbudivé,“ povedal Bottas.

„Vedeli sme, že Ferrari tu bude silné, pre nás to však nevyzerá horšie, než to vyzeralo v Spa. Určite máme tento víkend dobrú šancu.“

Fínsky pilot tiež dostal otázku, či pretekové tempo Mercedesu vyzerá aspoň tak dobre, ako v Belgicku. „Prinajmenšom tak dobre. Aspoň v tých celkom limitovaných jazdách, ktoré sme absolvovali, to tak bolo. Mal som z toho dobrý pocit,“ odpovedal.

„To je sľubné, ale na druhú stranu, určite tu je množstvo vecí, ktoré ešte objavíme medzi dneškom a začiatkom kvalifikácie a pretekmi,“ povedal Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac