spravy.sk spravy.sk

Vettel: Na našom papieri to vyzerá inak
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Na našom papieri to vyzerá inak

Ferrari dnes ovládlo oba tréningy, no úlohu papierového favorita celkom nepotvrdilo. Z garáže Mercedesu vychádzajú pozitívne ohlasy na pretekové i kvalifikačné tempo. A čo viac, z piatkových podmienok na trati len veľmi ťažko čokoľvek vyvodzovať, keďže svoju úlohu zohralo množstvo okolností. Zdá sa, akoby nikto nechcel byť tým papierovým favoritom.

„Je to dobrý deň, prvé miesto a prvé miesto, ale myslím, že na papieri to vyzerá lepšie, než to v skutočnosti je,“ povedal pilot Ferrari Charles Leclerc. „Mercedes je veľmi veľmi silný.“

„V druhom tréningu som nedostal šancu zajazdiť rýchly čas, keď boli najlepšie podmienky. Oni zas zajazdili najlepšie kolo v miernom daždi,“ pokrčil plecami Leclerc. „Očakávam, že zajtra budú veľmi silní.“

Jeho tímový kolega Sebastian Vettel v oboch tréningoch zaostal, v tom druhom sa pred neho dostal aj Lewis Hamilton. Štvornásobného šampióna táto situácia nezaskočila. Podľa neho to „na papieri“ až tak jednoznačne nevyzerá.

„Ostatní sú veľmi rýchli, Mercedes určite nespí,“ povedal Vettel. „Neviem, aký papier máte v rukách vy, ale my zjavne nemáme ten istý.“

Ferrari dnes veľmi nenacvičovalo zavesenie v háku za tímovým kolegom, čo by v kvalifikácii mohlo pridať veľmi cenné desatiny k dobru. Leclercov čas bol zaznamenaný v relatívne čistom vzduchu, kým ten Hamiltonov v tesnom závese za Valtterim Bottasom.

„Neplánujeme obetovať jedno auto v prospech druhého,“ zmietol zo stola akékoľvek taktické dohady Leclerc. „Urobíme najlepšiu možnú tímovú prácu a uvidíme, čo to prinesie.“

Lewis Hamilton bol v druhom tréningu ani nie desatinu za najrýchlejším mužom piatka. Pre Mercedes to tak je veľmi sľubný výsledok, najmä ak sa opäť ukáže rýchlejší v pretekovom tempe.

„V druhom tréningu sme na trať vyšli na mäkkých pneumatikách neskoro, takže sme premeškali najvhodnejšiu príležitosť. S výnimkou toho bol však tento deň veľmi dobrý,“ povedal šéfinžinier Mercedesu pre dianie na trati Andrew Shovlin.

„Minulý týždeň sme boli v kvalifikácii ďaleko za Ferrari, tu to však vyzerá o trochu lepšie. Naďalej evidujeme rovnaký trend, pri ktorom strácame na rovinkách a získavame v zákrutách. Veríme, že zajtra sa môžeme zapojiť do boja o pole position, ale nebude to jednoduché,“ povedal Shovlin.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac