spravy.sk spravy.sk

Binotto naďalej bojuje proti štandardizovaným súčiastkam, pre príklad išiel do F2
zdroj: TASR

Binotto naďalej bojuje proti štandardizovaným súčiastkam, pre príklad išiel do F2

Liberty Media sa od roku 2021 snaží do nových pravidiel pretlačiť aj štandardizované súčiastky. Sľubuje si od toho zníženie nákladov. Proti tomuto kroku však výrazne vystupuje Ferrari, ktoré takéto návrhy rozhodne nepodporuje.

„Bojujeme proti štandardizácii súčiastok, pretože budeme mať k dispozícii rozpočtový strop, ktorý prichádza, aby reguloval výdaje. Ten bude, minimálne pre najväčšie tímy, maximálnou úrovňou výdavkov,“ povedal boss Ferrari Mattia Binotto pre RaceFans.

„Sme toho názoru, že štandardizácia môže pre budúcnosť Formuly 1 predstavovať riziko. Po prvé neviete, aká bude zo začiatku ich spoľahlivosť,“ hovorí Binotto. „Pozrite sa napríklad na Formulu 2. Používajú štandardizovanú spojku a minulý rok museli niekoľko pretekov štartovať za bezpečnostným vozidlom, pretože spojka nebola dostatočne spoľahlivá.“

Binotto
tiež pripomína, že zavedenie štandardných súčiastok nemusí v konečnom dôsledku náklady vôbec znížiť, skôr naopak. Tiež pripomína, že takéto kroky skrátka nie sú v súlade s DNA tohto športu.

„Musíme sa uistiť, že nebudeme mať žiadne ďalšie nepriame náklady súvisiace s vývojom komponentu,“ hovorí Binotto. „Myslíme si, že kvôli nim budeme musieť naše autá prepracovať. Museli by sme si byť istí, že budú v našom monoposte fungovať správne. To predstavuje ďalšie náklady.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac