spravy.sk spravy.sk

Jazdci dostali pred kvalifikáciou varovanie: Nemajú skúšať čudné taktiky
zdroj: McLaren

Jazdci dostali pred kvalifikáciou varovanie: Nemajú skúšať čudné taktiky

Počas belgického víkendu sme boli svedkami zvláštneho kvalifikačného taktizovania. Jazdci v závere prípravného kola pred vstupom do ostrého pokusu spomaľovali a hľadali si optimálnu pozíciu na trati. Vznikla z toho zápcha a zbytočne zvýšené nebezpečenstvo. Nechýbalo veľa a zrodili by sa kolízie.

Piatková kvalifikácia Formuly 3 v talianskej Monze dopadla ešte horšie. Pred Parabolicou vznikla taká zápcha, že pretekári, ktorí boli v tom čase v ostrom kole, ju ani nevedeli prejsť. Vedenie pretekov teda kvalifikáciu okamžite ukončilo a vydalo ďalšie varovania.

"Spoločne so športovými riaditeľmi sme o tom diskutovali a myslím si, že to vieme zvládnuť," povedal riaditeľ pretekov Michael Masi, ktorý k tomu dnes plánuje pristúpiť pomerne prísne. Síce nevydal žiadne špecifické nové pravidlo a ani žiadne obmedzenia, situáciu však bude pozorne monitorovať.

Ak bude niekto príliš pomalý a ostatných obmedzí, bude mu hroziť trest. Nuž a dá sa predpokladať, že viacerí jazdci to predsa len budú skúšať. Pred Parabolicou sa potrebujú nalepiť na súpera, získať výhodu vzduchového vaku a následne ju na hlavnej rovinke vhodne využiť.

Vo Formule 3 to malo za následok pätnásť (15!) trestov a štartový rošt bol doslova postavený na hlavu.

"Na tomto mieste takéto čudné hry rozhodne treba očakávať," povedal Sebastian Vettel. "Z hľadiska prípravy viete dopredu spraviť veľmi málo, pretože to záleží na načasovaní. Uvidíme..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac