spravy.sk spravy.sk

Kvalifikačná fraška v Monze: Jazdci nestihli vstup do ostrého kola, Leclerc má pole!
zdroj: FOM/screenshot

Kvalifikačná fraška v Monze: Jazdci nestihli vstup do ostrého kola, Leclerc má pole!

Kvalifikácia na Veľkú cenu Talianska priniesla doslova neuveriteľné divadlo. Stalo sa presne to, s čím každý rátal: pred posledným ostrým kolom sa začalo taktizovať, každý do neho chcel vstúpiť na poslednú chvíľu a nájsť si ideálnu vzduchovú clonu, ibaže všetko sa skončilo fraškou.

Vstup do posledného ostrého kola nakoniec stihli len Carlos Sainz a Charles Leclerc, nuž a keďže mal Leclerc dovtedy na svojom konte najlepší čas, už mu ho nikto nevzal a v garáži Ferrari vypukli oslavy. 

Toto Wolff z Mercedesu naopak len krútil hlavou, pretože jeho jazdci svoje ostré kolo nestihli; rovnako však dopadli aj Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo, Nico Hülkenberg, Alex Albon a Lance Stroll. V platnosti teda ostalo také poradie, aké platilo predtým, len Carlos Sainz dokázal poskočiť o niečo vpred.

Dodajme, že záverečná časť kvalifikácie bola po nehode Kimiho Räikkönena prerušená. Následne ostalo k dispozícii vyše šesť minút, ale na trať dlho nikto neprichádzal. Stalo sa tak až dve minúty pred vypršaním času a ako sa ukázalo, v zásade všetci vyšli na trať neskoro.

Veľká cena Talianska odštartuje v nedeľu o 15:10.

Výsledky kvalifikácie:

výsledky kvalifikácie na VC Talianska 2019
F1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monza

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac