spravy.sk spravy.sk

Hamilton po kvalifikácii obvinil konkurenčné Ferrari
zdroj: Mercedes-AMG F1 twitter

Hamilton po kvalifikácii obvinil konkurenčné Ferrari

Lewis Hamilton patril medzi jazdcov, ktorí nestihli vstup do posledného ostrého kvalifikačného kola. Do VC Talianska vyštartuje ako druhý, spokojnosťou však nehýri.

Šéf Mercedesu Toto Wolff v prvom rozhovore nepriamo obviňoval Nica Hülkenberga, ktorý spomalil celé štartové pole, Hamilton však prstom ukazoval na Ferrari.

"V zásade nás časovo vyšachovali," uviedol Angličan. "Je to zaujímavé: v prvej jazde získate pole position a potom všetkých časovo vyšachujete."

Pätnásobný majster sveta bol veľmi nespokojný: "Vo výjazdovom kole to bolo pre nás všetkých nebezpečné. Viacerí tam spomaľovali a vlastne sme ani nevedeli, pri kom akurát sme. Je to riskantné, ale na druhej strane do istej miery aj zábavné."

"U nás je to pochopiteľne tak, že na Ferrari na rovinke nemáme, takže potrebujeme clonu. Ostatní tiež. S novými krídlami je v tomto roku omnoho silnejší odpor, takže každý sa na to koncentruje."

"Napokon musím byť vďačný za to, že sme v prvom rade," pokračoval Hamilton. "S Ferrari nás čaká boj, čo je fajn. Na štarte sme sa dostali medzi nich. Pre nás ako tím je to dobrá pozícia."

"Je škoda, že sme nemohli odjazdiť posledné kolo, veď práve to je jedno z najvzrušujúcejších. Pri tomto časovaní a tomto systéme je to však šialené. Každý sa pokúša spomaľovať a získať pozíciu na trati," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac