spravy.sk spravy.sk

Vettel nie je spokojný s Leclercom, akosi sa mu nechcelo "rozťahovať"
zdroj: TASR

Vettel nie je spokojný s Leclercom, akosi sa mu nechcelo "rozťahovať"

Sebastian Vettel absolvoval svoje prvé kolo v Q3 bez vzduchovej clony a aj preto dosiahol "len" štvrtý najrýchlejší čas. Pri druhom pokuse mal jazdiť za Charlesom Leclercom a vyťažiť z toho, ale nestalo sa tak.

Nemec vzápätí smutne pripomenul, že jeho kolega akosi nedodržal tímové inštrukcie. Viezol sa za Vettelom a pred neho sa dostal na poslednú chvíľu. Sebastian už potom nestihol vstúpiť do svojho ostrého kola.

"Nie som spokojný s tým, ako to prebehlo," uviedol štvornásobný majster sveta. "Druhý pokus sme podobne, ako mnoho ostatných jazdcov, nestihli. V prvej jazde som išiel vpredu sám, bez clony. V druhej som už nemal byť prvý a nakoniec som po poslednej zákrute ani nebol..."

"Ale to už bolo neskoro a už som to aj tak nestihol. Do kola som ani nestihol vstúpiť. S týmto teda nemôžem byť spokojný. Takto sme to nemali naplánované."

Leclerc bol za Vettelom už od úvodných okamihov kola a Seb čakal, že pôjde pred neho. "Celý čas mal byť predo mnou," zdôraznil skúsený pretekár, ktorý napokon sám uviazol v premávke: "McLaren a Renault blokovali celú cestu."

"Škoda. S autom som bol spokojný. Kvalifikácia bola dobrá, auto veľmi dobré. Odjazdil som fakt dobré kolo, len som nemal clonu. Práve v tom bol rozdiel medzi tým, či som dnes získal alebo nezískal pole position," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac