spravy.sk spravy.sk

Pretočenie kolies spôsobilo, že bezpečnostný režim znížil výkon Verstappena v kvalifikácii F1
zdroj: TASR

Pretočenie kolies spôsobilo, že bezpečnostný režim znížil výkon Verstappena v kvalifikácii F1

Aj keď sa všetci zameriavajú na incident v tretej časti kvalifikácie na Veľkú cenu Talianska, zabudnúť nemôžeme ani na Q1, kde sa pre stratu výkonu nedokázal kvalifikovať Max Verstappen.

Holanďan nemal pred štartom kvalifikácie žiadny veľký cieľ. Potreboval len získať aspoň jeden meraný čas, nakoľko by kvôli výmene pohonnej jednotky aj tak došlo k penalizácii. Žiaľ, nepodarilo sa mu splniť ani to, keď kvôli strate výkonu musel odstúpiť a Red Bull teraz bude musieť požiadať o výnimku, aby neštartoval z boxovej uličky.

Technický riaditeľ Hondy, Tojoharu Tanabe, vysvetlil, prečo došlo u Maxa k strate výkonu. „Verstappenovi sa pretočili kolesá, čo vyvolalo prudký nárast otáčok motora a spôsobilo, že ochranný režim Honda, ako aj systém FIA, automaticky znížili výkon.“ 

Pripomeňme, že Verstappen bol v treťom tréningu druhým najrýchlejším jazdcom, keď prvýkrát využil vylepšený motor Honda štvrtej špecifikácie. Alex Albon sa kvalifikoval na siedmom mieste za oboma jazdcami Renaultu.

„Bolo to spôsobené pretočením kolies. Myslím si, že už sa to opakovať nebude,“ povedal Verstappen. Rovnako dúfa, že sa nezopakuje jeho problémový štart zo Spa. 

„Mal som dnes niekoľko štartov a dopadli dobre. Existuje však aj priestor na zlepšenie, nikdy to nebude celkom ideálne,“ uzavrel Verstappen

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac