spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg vysvetľuje taktizovanie, clona vraj dávala až pol sekundy k dobru
zdroj: Renault

Hülkenberg vysvetľuje taktizovanie, clona vraj dávala až pol sekundy k dobru

Nico Hülkenberg patril medzi hlavných hriešnikov talianskej kvalifikácie. Na trati sa v závere objavil ako prvý a bolo mu jasné, že to nie je dobré: potreboval spomaliť a niektorého zo súperov pustiť pred seba, aby potom využil vzduchovú clonu.

"Až príliš som sa pozeral do zrkadiel," vysvetlil zaváhanie v prvej zákrute, ktorú v nízkej rýchlosti nezvládol a pokračoval rovno. Tomuto vysvetleniu však málokto verí a všeobecne sa očakáva, že to spravil úmyselne. Ostatných jazdcov tak chcel pustiť pred seba.

Následne priznal, že o clonu pochopiteľne mal záujem. "Myslím si, že vám dá až možno pol sekundy. Je to značné množstvo času. Všetci sme tam išli pomaly, až si odrazu každý všimol, že už nemôžeme byť takí pomalí. Odrazu to už bolo kritické."

"Efekt clony je na tomto mieste pri súčasných autách obrovský. Nikto nechce byť tým prvým, kto rozrazí vzduch. Nuž a potom to dopadne takto. V Monze je to z tohto pohľadu asi najhoršie, na ďalších tratiach už nič takéto neočakávam," dodal Nemec.

Komisári mali v situácii následne tak trochu zmätok. Za výjazd mimo v prvej zákrute predvolali len Hulka, za úmyselne pomalú jazdu Hulka, Sainza i Strolla. Nuž a niektorí novinári tvrdili, že na koberček budú musieť prísť všetci pretekári.

"Práve som si písal s našim športovým riaditeľom Ronom Meadowsom, či má niečo nové," reagoval Toto Wolff z Mercedesu. "Povedal, že zatiaľ nie. Ale ak by som bol na ich mieste, ja by som ich predvolal všetkých."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac