spravy.sk spravy.sk

Räikkönen nakoniec s penalizáciou piatich miest: Môžem si za to sám
zdroj: FOM/screenshot

Räikkönen nakoniec s penalizáciou piatich miest: Môžem si za to sám

Kimi Räikkönen mal šancu na najlepšie kvalifikačné umiestnenie v sezóne 2019, ale kvôli nehode v Q3 sa jeho sny rozplynuli až príliš rýchlo.

Parabolica bola v sobotu predmetom veľkej pozornosti. V ranných pretekoch F3 došlo práve v tomto úseku k hrozivo vyzerajúcej nehode, ktorá zapríčinila miernu zmenu zákruty. Následne popoludní v Q3 na takmer identickom mieste havaroval aj Räikkönen, ktorý však za nehodu viní len sám seba. 

„Nebola to vina trate, môžem si za to sám. Jednoducho som spravil chybu a zaplatil som za to,“ povedal Räikkönen. Tento incident spôsobil, že Kimi sa kvalifikoval na desiatom mieste, tesne pred tímovým kolegom Antoniom Giovinazzim, ktorý skončil jedenásty.

Vzhľadom na to, že monopost C38 narazil do bariéry z pneumatík, sa však poškodila prevodovka, ktorú bolo nutné vymeniť. Kimi tak dostal penalizáciu piatich trestných priečok a štartovať preto bude z pätnásteho miesta. 

„Zrejme to nebude zajtra ideálne, ale posnažíme sa,“ dodal Räikkönen. Práve jeho nevydarený pokus spôsobil chaos v závere kvalifikácie, kde sa viacero jazdcov nestihlo vtesnať do meraného kola. 

Bývalý majster sveta však so svojimi súpermi nemal žiadne zľutovanie. „Naozaj ma to nezaujíma, nebol som do toho zapojený,“ pokrčil plecami.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac