spravy.sk spravy.sk

Ricciardo: Skvelé tempo nás v Monze prekvapilo
zdroj: TASR

Ricciardo: Skvelé tempo nás v Monze prekvapilo

Jeden z mála jazdcov, ktorý má po včerajšej kvalifikácii na Veľkú cenu Talianska dôvod na úsmev, je Daniel Ricciardo, ktorý si vybojoval piate miesto na štarte. Pre Austrálčana išlo o najlepšie kvalifikačné umiestnenie od VC Kanady.

Povedať, že Ricciardovo piate miesto na štarte v Monze bolo neočakávané, nie je príliš namieste, keďže v treťom tréningu obsadil rovnakú pozíciu. Toto tempo sa mu podarilo preniesť aj do kvalifikácie, za čo podľa vlastných slov vďačí nastaveniu prítlaku. 

„Cítim sa ako po prestávke, možno všetky tie párty a pitia pomohli,“ žartoval Ricciardo. „Teraz vážne. Auto sme nastavili na slabý prítlak, a tak, ako bolo nastavené v Spa, tak sme to priniesli aj sem, len tentokrát som cítil ešte väčšiu stabilitu,“ dodal. 

„Bolo to celkom ľahké, ani to nevyžadovalo príliš veľa práce a škrabania si hlavy,“ uzavrel. 

Tímový kolega Nico Hülkenberg, ktorý bol ako prvý na koberčeku pred komisármi FIA, pre incident v Q3, nakoniec nedostal žiadny trest a dnes odštartuje zo šiesteho miesta.

„Bolo to čudné, ale nakoniec som s výsledkom spokojný,“ myslí si Hülkenberg. „Koniec kvalifikácie bol očividne trochu extrémny, ale slipstream je na tejto trati veľmi dôležitý, preto sa v závere rozohrala veľká hra. Naše tempo bolo včera veľmi silné a musíme ho premeniť na body,“ uzavrel Nemec. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac