spravy.sk spravy.sk

Pérez vstúpi do pretekov v Monze s novým motorom staršej špecifikácie
zdroj: Racing Point

Pérez vstúpi do pretekov v Monze s novým motorom staršej špecifikácie

Jazdec tímu Racing Point, Sergio Pérez, nasadí do pretekov v talianskej Monze úplne nový motor Mercedes fázy 2. Na výber mal aj novšiu špecifikáciu, čo by však znamenalo, že by štartoval z boxovej uličky.

Prechod na najnovšiu fázu 3 motora Mercedes by bol klasifikovaný ako zmena špecifikácie monopostu, za čo by sa v tomto prípade trestalo štartom z boxov (výmena by prišla pod parc fermé, pozn. red.), naproti tomu použiť nový motor staršej špecifikácie znamená štart z devätnásteho miesta. Veľký rozdiel by v tom teda nebol.

„Začneme pravdepodobne na devätnástom mieste, pred Maxom Verstappenom a uvidíme, ako nám to pôjde,“ povedal šéf tímu Otmar Szafnauer

Racing Point zvolil pre preteky na Monze motor, ktorý predstavili prvý krát v Kanade, keď nová špecifikácia (fázy 3) použitá v belgickom Spa viackrát zlyhala. Zmena by mala do stajne priniesť väčší pocit flexibility. A vyzerá to tak, že novinke v tomto tíme príliš neveria. Druhá fáza je osvedčená a funguje spoľahlivo.

„Ak niekedy pôjdeme do fázy 3, bude to kompromis medzi vyšším výkonom a penalizáciami. Jeden nikdy nevie, môže sa stať, že sa nám v budúcnosti nepodarí Q1 a skončíme poslední. Vtedy nasadíme spomínanú fázu,“ dodal Szafnauer.

Na otázku od Motorsport, či má obavy o motory Mercedesu, odpovedal takto: „Neviem toho veľa. Lepšie by bolo opýtať sa na to priamo ich (Mercedes). V každom prípade sú dosť spoľahliví a myslím si, že sa to rýchlo napraví, určite na to majú.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac