spravy.sk spravy.sk

Todt: Zo smrti Huberta sa musíme poučiť
zdroj: TASR/AP

Todt: Zo smrti Huberta sa musíme poučiť

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA), Jean Todt, prisľúbil, že sa bude aj naďalej pokračovať v zdokonaľovaní bezpečnostných noriem v motoršporte.

„Boli sme svedkami toho, čo sa stalo pred týždňom v Spa, kde Hubert prišiel o život. Juan Manuel Correa našťastie ešte bojuje. Je to tragédia, ale musíme sa z toho poučiť a ubezpečiť sa, že nám tieto okolnosti pomôžu. Musíme porozumieť, čo môžeme v otázke bezpečnosti zlepšiť,“ začal svoje rozprávanie Todt, ktorý mal tlačovku v sobotu priamo v Monze.

Šéf FIA pripomenul, že sa nikdy nebude môcť urobiť všetko pre to, aby k podobným nehodám nedochádzalo. „Motoršport zabije menej ľudí ako profesionálna cyklistika, ale nemôžeme byť spokojní, lebo aj jedna obeť by bola príliš veľa,“ povedal.

 „Tento šport je nebezpečný. Menej ako v minulosti, ale aj minulý týždeň nám ukázal, že sa v ňom zomiera. Nás to musí prebudiť tak, ako nejaký budík,“ dodal Todt.

V rozhovore sa pozastavil aj nad odporom voči ochrannému systému "Halo". „Ľudia majú krátku pamäť. Keď sme pred niekoľkými mesiacmi predstavili svätožiaru, ozvali sa jazdci, že to nepotrebujú. Je veľmi emotívne vidieť, ako si ju teraz chvália. Nanešťastie nikdy nebudeme môcť všetkému zabrániť.“

FIA monitoruje nehody vo všetkých disciplínach motoristického športu aj za účelom zlepšovania bezpečnosti. „Tento rok sme mali v motoršporte asi 21 úmrtí, ale v tom sú aj diváci, či traťoví maršáli. Každý deň sledujeme situáciu, musíme vedieť čo sa deje, pretože máme na starosť tisícky ľudí a nechceme, aby sa niekto zranil,“ uzavrel Todt.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac