spravy.sk spravy.sk

Ricciardo je rád, že Peroni je OK: Do rýchlych zákrut tieto obrubníky dávať nemôžeme
zdroj: TASR/AP

Ricciardo je rád, že Peroni je OK: Do rýchlych zákrut tieto obrubníky dávať nemôžeme

V sobotu sme boli svedkami ďalšej hrôzostrašne vyzerajúcej havárie. Pretekár Formuly 3 Alex Peroni bol obrubníkom na konci zákruty Parabolica katapultovaný vysoko do výšky a skončil až na ochrannom pletive.

Napokon z toho vyšiel "len" s otrasom mozgu a zlomeným chrbtovým stavcom, pričom všetko mohlo dopadnúť omnoho horšie. Aktuálne je v nemocnici a čaká na výsledky ďalších vyšetrení.

"Je to čudné. Človek by si nikdy nemyslel, že taký malý obrubník môže mať taký vplyv," skonštatoval Ricciardo. "Bohužiaľ je to tak, že najskôr sa niečo musí stať a až potom si uvedomíte, aké to môže mať dopady. Ja som na ten obrubník nikdy nepozeral s tým, že by bol nebezpečenstvom alebo hrozbou."

"Neviem, či sa obrubník už predtým trochu odlepil od zeme a preto to takto dopadlo, ale normálne som tomu nemohol veriť. Nakoniec som bol vlastne rád, že som to videl, lebo keď už ukazujú záznam, znamená to, že jazdec je viac-menej v poriadku."

Ricciardo priznal, že Peroniho aj osobne pozná: "Je to Austrálčan, takže trochu áno. Už som sa tešil, že mu napíšem správu. Preteky som sledoval a bol šiesty, alebo tak nejak, jazdil fakt dobre. Už-už som mu išiel písať, že to boli super preteky a potom toto. Aj tak som sa s ním spojil a je v poriadku."

"Pre nás je to napokon ďalšia lekcia. V takých rýchlostiach je to o tom, že pod auto sa dostane určitá turbulencia a môžete vzlietnuť. Mark Webber mal pred časom slávnu nehodu v športových autách," pripomenul Daniel Ricciardo s dodatkom: "Hlavne, že je v poriadku. Nuž a my vieme, že do rýchlych zákrut takéto obrubníky dávať nemôžeme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bezpečnosť

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac