spravy.sk spravy.sk

Famózny Leclerc odolal tlaku Mercedesu, Ferrari má nového kráľa!
zdroj: Sky Sports F1

Famózny Leclerc odolal tlaku Mercedesu, Ferrari má nového kráľa!

Charles Leclerc predviedol v nedeľu v Monze ďalší zo série fantastických výkonov a sedem dní po prvom víťazstve v efjednotke zaknihoval aj druhé. Neprestajne bol pod obrovským tlakom hlavne Lewisa Hamiltona, ale na konci aj Valtteriho Bottasa, no ustál to. Úžasný výkon.

Leclercov vzostup prišiel symbolicky v rovnaký okamih, ako Vettelov pád. Jeho kolega Sebastian sa opäť len trápil, spravil zbytočnú jazdeckú chybu, hodiny, potom nebezpečne ohrozil Lanca Strolla, bol potrestaný a cieľom prešiel len ako trinásty. Totálne protipóly.

Druhé miesto obsadil Valtteri Bottas, ktorému v boji s Lewisom Hamiltonom pomohla skutočnosť, že svoju zastávku v boxoch absolvoval o niečo neskôr. Lewisove gumy v závere pretekov celkom "odišli", z čoho Valtteri ťažil, ale na Leclerca nemal. Tifosi tak majú nového hrdinu.

Zo štvrtého a piateho miesta sa napokon tešia v Renaulte, ktorý tak zaknihoval parádnych 22 bodov. Ako šiesty prešiel cieľom Alex Albon z Red Bullu, nuž a posledné bodované priečky obsadili Sergio Pérez, Max Verstappen, Antonio Giovinazzi a Lando Norris.

Ďalšia veľká cena nás čaká o dva týždne, teda 22. septembra, v Singapure.

Výsledky:

výsledky VC Talianska 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac