spravy.sk spravy.sk

Vettel vraj Strolla nevidel
zdroj: FOM/screenshot

Vettel vraj Strolla nevidel

Sebastian Vettel opäť raz zaváhal. Nedlho po štarte Veľkej ceny Talianska spravil zbytočnú chybu a v okamihu, keď sa chcel vrátiť na trať, nebezpečne ohrozil Lanca Strolla.

Za veľmi zvláštny manéver bol potrestaný desaťsekundovým trestom stop/go, ktorý jeho preteky v zásade predčasne ukončil, ale niektorí novinári a fanúšikovia žiadali dokonca čiernu vlajku. Bolo to na hrane a od takého skúseného pretekára by sme niečo podobné nečakali.

"Nie som s tým spokojný, pochopiteľne," kajal sa Vettel. "S celým dňom ako takým nemôžem byť spokojný. Síce som mal dobrý štart, ale potom som nemal kam ísť a prišiel som o pozíciu. Následne som ju získal späť a dotiahol sa na autá predo mnou."

"Potom mi jednoducho ušla zadná časť a už som to nedokázal zachytiť. To je všetko. Pochopiteľne, že s tým nie som spokojný a moje preteky sa v tom okamihu v zásade skončili."

Nemec zastal na tráve tak nešťastne, že podľa vlastných slov prichádzajúce autá nevidel. Komisárov to však neobmäkčilo. "Nie, nevidel som ho."

V rozhovore padli slová aj o tom, či Vettela Formula 1 ešte baví. Nestratil lásku k nej? "Nie, to nie. Túto prácu naďalej milujem, ale pochopiteľne, že keď máte na to, aby ste niečo predviedli, ale nejde vám to, nemôžete byť spokojný," dodal Sebastian Vettel.

Štvornásobný majster sveta F1 dostal za nedeľný počin aj tri trestné body a za posledných dvanásť mesiacov ich má už deväť. Ak do 19. októbra nazbiera ešte tri, dostane zákaz štartu v pretekoch.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac